Populārā lietotne TikTok, kurā līdzīgi kā YouTube iespējams skatīties dažādus īsus video, no nākamā mēneša plāno paaugstināt minimālo vecumu, no kura drīkst pārraidīt tiešraidi.
BBC News izmeklēšana atklāja simtiem tiešraides kontu no Sīrijas bēgļu nometnēm, kuros bērni lūdz ziedojumus. Daži no bēgļiem saņēma līdz pat 1000 ASV dolāru stundā, bet, kad viņi izņēma naudu, TikTok bija paņēmis līdz pat 70 % no tās.
Nākotnē tikai pieaugušie varēs “sūtīt virtuālās dāvanas vai piekļūt monetizācijas funkcijām”, norādīja TikTok. Līdz šim tiešraides varēja veidot sākot no 16 gadu vecuma, bet pēc jaunajām izmaiņām – no 18 gadu vecuma. Pagaidām nav skaidrs, kā uzņēmums īstenos šos vecuma ierobežojumus.
Uzņēmumi Meta, kam pieder Facebook un Instagram, un Google, kam pieder YouTube, ir noteikuši, ka, lai persona drīkstētu veidot tiešraides, tai jābūt sasniegušai vismaz 13 gadu vecumu. Papildus tam, citiem satura veidotājiem, augšupielādējot saturu, ir iespēja norādīt, kādam vecumam tas ir piemērots.
Digitālās dāvanas
Piecus mēnešus BBC Globālās dezinformācijas nodaļa, BBC arābu valodas nodaļa un BBC Eye Investigations sekoja vairāk nekā 300 lietotnes kontiem, kas veica tiešraides no Sīrijas ziemeļrietumiem.
Lietotnes lietošanas noteikumos teikts, ka nedrīkst tieši pieprasīt dāvanas un platformā “jānovērš nepilngadīgo apdraudēšana un izmantošana”.
Kad ziņu raidorganizācija BBC izmantoja aplikācijā pieejamo ziņojumu sistēmu, lai ziņotu par 30 kontiem, kuros attēloti ubagojoši bērni, TikTok paziņoja, ka nevienā no šiem gadījumiem nav pārkāpti noteikumi. Vēlāk, kad BBC news sazinājās privāti, uzņēmums aizliedza ubagošanas kontiem dalību platformā.
TikTok paziņoja, ka šāda veida saturs platformā nav atļauts un komisijas maksa no digitālajām dāvanām ir ievērojami mazāka par 70 %, taču uzņēmums joprojām nav apstiprinājis precīzu summu.
Avots: BBC news