Toyota apsver iesaistīties raķešu izstrādē

Japānu autoražotājs Toyota “pēta raķetes” un veic pirmo ieguldījumu nozares uzņēmumā Interstellar Technologies.

Japānas autoražotājs Toyota apsver iesaistīties raķešu izstrādē, pirmdien uz CES 2025 skatuves paziņoja priekšsēdētājs Akio Tojoda, vienlaikus norādot uz ideju par cilvēku pārvietošanu kosmosā.

Raķetes pieminēšana uz CES 2025 skatuves izskanēja laikā, kad Tojoda skaidroja, kā viņš uztver sava uzņēmuma neskaitāmās tehnoloģijas kā “izgudrojumu ar kakezan” jeb “izgudrojumu ar pavairošanu”.

“Kad runa ir par to, kas ir iespējams, ja jūs strādājat kopā, debesis ir robeža,” viņš teica. Pēc dramatiskas pauzes viņš turpināja: “Un, runājot par debesīm, mēs pētām arī raķetes. Jo mobilitātes nākotnei nevajadzētu aprobežoties tikai ar Zemi vai tikai ar vienu autobūves uzņēmumu” – iespējams, tas ir mājiens uz Tesla, kā vadītājs Īlons Masks ir arī SpaceX dibinātājs un vadītājs.

Tojoda sākotnēji nepiedāvāja nekādu sīkāku informāciju, izņemot to, ka uz skatuves parādīja raķetes renderējumu, ko izstrādājis Japānas privātais kosmosa lidojumu uzņēmums Interstellar Technologies, kas strādā pie nelielas nesējraķetes, kura paredzēta satelītu palaišanai kosmosā.

Pēc konferences Tojoda un citi vadītāji sīkāk izklāstīja šo ideju, pastāstot ziņu mēdijam TechCrunch, ka uzņēmums sadarbojas ar Interstellar Technologies, lai izpētītu, kāds telekomunikāciju tīkls būtu jāizveido Woven City.

Lērums ambiciozu projektu

Woven City  ir prototipa pilsētas, kas atrodas 175 akru platībā Fudzi kalna pakājē un ir iecerēta kā dzīva laboratorija, – vajadzībām. Toyota pirmo reizi paziņoja par plāniem būvēt pilsētu 2020. gadā un pirmdien paziņoja, ka ir uzsākts pirmais šī projekta posms.

“Domājot par automobiļiem, kas nepārtraukti pārvietosies, ir nepieciešamas atbilstošas telekomunikācijas,” preses brīfingā sacīja Hajime Kumabe, Woven by Toyota vadītājs. “Tas nozīmē, ka saziņa nedrīkst tikt pārtraukta, traucēta un ka tiek panākta nepārtraukta saziņa.”

Viņš arī norādīja, ka Woven City atrašanās vieta ir kalnaina, tāpēc ir lietderīgi izpētīt, kāda būtu piemērota sakaru tīkla infrastruktūra autonomo transportlīdzekļu atbalstam. Vadītāji arī apstiprināja, ka Woven by Toyota ir ieguldījis 7 miljardus jenu jeb aptuveni 42,9 miljonus EUR uzņēmumā Interstellar Technologies.

Lidojumi kosmosā ir dīvaina ideja, par ko paziņot preses konferences noslēgumā, lai gan šādam solim ir zināms precedents. Sony pirms pieciem gadiem CES izstādē pārsteiguma kārtā paziņoja, ka strādā pie elektriskā automobiļa, un šai ziņai veltīja tikai dažas minūtes uz skatuves.

Savukārt Toyota jau gadiem ilgi tiek kritizēts par pārāk piesardzīgo nostāju attiecībā uz elektrisko transportlīdzekļu izstrādi. Tagad, kad lielie autoražotāji samazina savus vērienīgos elektrifikācijas plānus, tas šķiet tālredzīgs solis. Iespējams, ka Toyota vienkārši ir pievērsies daudz ambiciozākam galamērķim – kosmosam.

Avots: TechChurch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt