Dzīvesstils

Kas ir IoT?

Dienu no dienas mūsu apkārtējā pasaulē parādās arvien vairāk tehnoloģiju. Viedās ierīces ir ne tikai mūsu kabatās, birojos, bet to skaits arī strauji palielinās mūsu mājās, dažādās publiskās ēkās un pilsētās. Pēdējos gados arvien vairāk nākas dzirdēt ar viedajām ierīcēm saistītu jēdzienu IoT. Kas tas īsti ir? Par to šajā rakstā!

Kas ir IoT?

Vienkāršiem vārdiem sakot, IoT (Internet of Things) ir fizisku ierīču starp tīklošana. Latviski šo mēdz saukt par lietu jeb lietisko internetu. Lietu interneta veidojošās ierīces tiek sauktas par viedierīcēm, tās, izmantojot šo lietisko internetu, ļauj attālināti iegūt informāciju par dažādiem ar sensoriem aprīkotiem objektiem.

Tiek prognozēts, ka lietu internets revolucionāri ietekmēs mūsu dzīves veidu. Daudzi nozares eksperti uzskata, ka tam ir lielākā tehnoloģiskā ietekme kopš mākoņu ieviešanas, jo ar to ir iespējams savākt, glabāt un analizēt vairāk datu kā jebkad agrāk.

IoT jeb lietu interneta priekšrocības

Daudzi patērētāji jau izmanto IoT priekšrocības, iespējams, to pat neapzinoties. Tādi produkti kā Amazon Echo un Nest termostats no Google jau šobrīd izmanto IoT tehnoloģiju.

Izmantojot IoT uzņēmuma vajadzībām, iespējams racionalizēt iepriekš sarežģītus ar datiem saistītus procesus, uzlabot automatizāciju un atbrīvojot darbiniekus citiem uzdevumiem. Arī valsts sektora organizācijas, piemēram, slimnīcas var izmantot sensorus, lai efektīvāk uzraudzītu pacientus vai pašvaldības, lai uzraudzītu piesārņojumu no satiksmes un daudz ko citu.

Lietu internets attīstās un paliek populārāks visai ātri. Turpmākajos gados tas visticamāk ietekmēs arvien vairāk nozares, kā rezultātā pasaulē būs vēl vairāk viedo tehnoloģiju, kas agrāk būtu iedomājamas tikai zinātniskajā fantastikā.

Atbildēt

Līdzīgi raksti