Kas ir virtuālā un paplašinātā realitāte?

Pēdējos gados visai bieži nākas dzirdēt par virtuālo un paplašināto realitāti. Tās maina veidu, kā skatāmies uz pasauli. Abi termini var būt visai mulsinoši un brīžiem pat šķist, ka tas ir viens un tas pats. Paplašinātā un virtuālā realitāte arvien vairāk tiek izmantota tehnoloģijās, tādēļ ir svarīgi zināt to atšķirību.

Paplašinātā realitāte

Paplašinātā realitāte (ARaugumented reality) reālajam skatam pievieno dažādus digitālos elementus. Piemēram, izmantojot viedtālrunī esošo kameru, virs esošā skata tiek novietots informācijas slānis ar attēliem un / vai tekstu. Tā dažkārt tiek definēta kā uzlabota realitātes versija.

Paplašinātā realitāte tiek izmantota dažādās aplikācijās viedtālruņiem un planšetdatoriem.

To var redzēt dažādos Instagram un Snapchat filtros, kā arī populārajā spēlē Pokemon Go.

Virtuālā realitāte

Virtuālā realitāte (VRvirtual reality) pilnībā izslēdz visus reālās pasaules elementus. Tā var būt mākslīga, piemēram, animēta aina vai īsta vieta, kas nofotografēta un iekļauta virtuālajā realitātē.

Lai redzētu virtuālo realitāti, nepieciešamas specifiskas virtuālās realitātes brilles vai virtuālās realitātes aplikācija viedtālrunī.

Izmantojot virtuālās realitātes ierīces, kā piemēram, HTC Vive, Oculus Rift vai Google Cardboard, lietotāji redz nereālas, izveidotas virtuālās vides. Tās sniedz iespēju redzēt Marsa virsmu, Everesta virsotni un daudzas citas vietas, kuras neesat apmeklējis.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt