Tehnoloģiju jaunumi

Kas tika atklāts Apple izstrādātāju konferencē?

7. jūnija vakarā tiešsaistē norisinājās Apple izstrādātāju konference (WWDC). Arī šoreiz tika atklāti visai daudz jaunumi. Šajā rakstā apkopojām būtiskākos no tiem.

FaceTime

Prezentācija tika uz sākāta ar FaceTime jaunumiem. Apple ir uzlabojis savienojamību un FaceTime pieredzi – tagad lietotājiem būs iespēja FaceTime zvanu laikā klausīties kopīgu mūziku, dalīties ar ekrānu vai pat skatīties filmas.

Jaunais SpecialAudio palīdzēs sarunas radīt nedaudz dabiskākas un skaņu atskaņos no tās vietas ekrānā, kurā atrodas sarunas biedra video. Mikrofona uzlabojumi samazinās fona skaņas, uzlabos runātāja skaņas kvalitāti vai arī akcentēt fona skaņas, lai dalītos ar apkārt notiekošo.

FaceTime zvanus turpmāk būs iespējams ieplānot ar konkrētām saitēm (līdzīgi kā to šobrīd piedāvā tādi videokonferenču rīki kā Zoom un Microsoft Teams).

Dažādi iOS 15 uzlabojumi

Ar jauno operētājsistēmas versiju Apple lietotāji saņems ērtāku veidu, kā pārskatīt starp ziņām atsūtītos attēlus.

Tiks uzlaboti arī viedtālrunī saņemtie paziņojumi – tie saņems lielākas ikonas, tiks sakārtoti atbilstoši prioritātēm un laikam. Jaunā Focus funkcija ļaus iestatīt lietotāja statusu, lai citi lietoāji redzētu, kuros brīžos neesat pieejams.

Jaunā LiveText funkcija varēs skenēt tekstus no dažādiem fotoattēliem un pārvērst tos tekstos. Visai noderīga funkcija, ko izmantot pēc sapulcēm. Tā pagaidām darbosies 7 valodās – angļu, ķīniešu, franču, itāļu, vācu, spāņu un portugāļu.

Photos lietotne ir saņēmusi Apple Music atbalstu. Turpmāk būs iespējams dažādiem video un attēliem pievienot mūziku, turklāt tā tiks automātiski sinhronizēta ar video notiekošo.

Apple Wallet turpmāk būs iespējams pievienot ID kartes, vadītāja apliecību kā arī dažadas atslēgas un citus noderīgus dokumentus.

Apple ir ieviesis jaunu funkciju Health lietotnē, kurā iespējams pievienot radiniekus, lai sekotu līdzi viņu veselības stāvoklim.

Apple Maps

Šoreiz jaunumus saņems arī Apple Maps navigācijas lietotne. Tagad objekti būs redzami 3D formātā, autovadītāju ērtībām tiks pievienotas jaunas funkcijas, kas paziņos, pa kurām joslām braukt, lai sarežģītākos posmos nenokavētu izbrauktuvi. Kartē būs iespējams redzēt arī velosipēdistu joslas, gājēju pārejas un sabiedriskā transporta pieturas punktus un kursēšanas laikus.

Siri balss asistents

Arī Siri balss asistents ir saņēmis uzlabojumus – turpmāk tas uztvers teikto un spēs to apstrādāt arī bezsaistes režīmā. Turklāt tagad Apple balss asistents būs atvērts trešās puses ierīcēm, kas nozīmē, ka citi aparatūras izstrādātāji savās ierīcēs arī turpmāk varēs izmantot Siri balss asistentu.

iPad

Izmantojot iPadOS 15, Apple ļaus pievienot logrīkus sākuma ekrānam un piekļūt lietotņu bibliotēkai, kas nozīmē, ka visas lietotnes vairs nebūs nepieciešams izvietot uz sākuma ekrāna.

Tagad būs iespējams arī daudz ērtāk darīt vairākas lietas vienlaicīgi, jo uzlabojumus saņēmis režīms, kurā iespējams dalīt ekrānu vairāku lietotņu izmantošanai vienlaicīgi.

Jaunais QuickNotes rīks tagad ļaus uzsākt rakstīt jaunu piezīmi jebkurā brīdī, kā arī, ja piezīmēs pievienojat kādu saiti, šī piezīme uzleks kā atgādinājums brīdī, kad ieiesiet šajā vietnē.

watchOS 8

watchOS 8 versija piedāvās iespēju izmantot portreta attēlus no iPhone kā pulksteņa sākuma ekrāna attēlu. Pulkstenis saņēmis arī dažas jaunas veselības uzraudzīšanas funkcijas, kā arī iespēju ierakstīt jaunus vingrinājumu un sporta veidus.

MacOS Monterey

Apple nākamo jeb 12 MacOS versiju sauc par MontereyMacOS saņēmis visus jau iepriekš minētos iOS 15 uzlabojumus, kā arī dažas jaunas funkcijas. Šīs funkcijas ietver AirPlay, kas tagad pielāgots arī MacUniversal Control, kas ļaus izmantot vienu un to pašu peli un tastatūru Mac un iPad un izmantot šīs ierīces kā divus ekrānus, kā arī ērti pārvietot dažādus failus no vienas ierīces uz otru.

Safari

Apple interneta pārlūkprogramma ir saņēmusi visai lielas izmaiņas. Tās ietver jaunu izskatu cilnēm, kā arī ciļņu grupas, kas ļauj sakārtot cilnes pa noteiktām kategorijām. Viedtālruņos navigācijas josla turpmāk būs novietota ekrāna lejasdaļā.

Šī ir tikai neliela daļa no Apple WWDC 2021. Pilnu 1 h un 50 minūšu garo pasākuma versiju iespējams apskatīt šajā video:

Taču, ja vēlies tikai nelielu ieskatu, apskati kādu no šīm īsākajām versijām:

Attēlu avoti: Apple

Atbildēt

Līdzīgi raksti