Roboti

Kawasaki izveido robotu kazu Bex

Tādi roboti, kā robots-suns Spot no Boston Dynamics ir visai unikāli un bieži izpelnās lielu uzmanību. Taču nu, robots-suns vairs nav nekas jauns, Kawasaki ir iepazīstinājis pasauli ar robotu-kazu, kas var pārnēsāt arī cilvēku gluži kā zirgs.

Robots-kaza ir nosaukts par Bex, kas angļu valodā tiek izrunāta līdzīgi kā Alpu savvaļas kaza. Jaunajam robotam, kas izskatās pēc kazas ir ragi ar gaismām, smalkas kājas, kas var tikt pazeminātas un no kurām var izbīdīt riteņus. Tas arī ir pietiekami izturīgs, lai uz tā varētu uzsēsties cilvēks un pārvietoties gluži kā uz zirga.

Kawasaki kopš 2015. gada ir strādājis pie “Robust Humanoid Platform” (RHP) jeb cilvēka izskata robota, ko nosauca par Kaleido.

“Pusceļā starp cilvēkiem līdzīgiem robotiem un robotiem ar riteņiem [mēs] prātojām, vai pastāv izdevība izveidot kaut ko vēl” intervijā sacīja Masajuki Soube no Kawasaki. “Tāpēc mēs sākām izstrādāt četrkājaino robotu Bex. Mēs uzskatām, ka cilvēkam līdzīgajam robotam radīto soļošanas tehnoloģiju noteikti var pielietot četrkājainajiem robotiem.”

Kawasaki pārstāvis turpināja stāstīt, ka Bex var pārvadāt līdz 100 kilogramiem lielas kravas, un tajā ir iebūvētas kameras, kas var palīdzēt rūpniecisko iekārtu pārbaudēs. Robota ķermeņa augšdaļu var pielāgot dažādām vajadzībām, atkarībā no tā, kā tā tiks izmantota.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti