Jaunumi

Ko Apple atklāja ikrudens prezentācijā?

Kā jau ierasts arī šoruden Apple rīkoja savu ikgadējo ierīču un citu jaunumu atklāšanas prezentāciju. Kā jau vairums lielo pasākumu, arī šis bija virtuāls un to 14. septembrī 8 vakarā bija iespējams skatīties arī Latvijā. Pasākums tika filmēts un straumēts no Apple Park mītnes Kalifornijā, ASV. Par kādiem jaunumiem un tehnoloģijām tika paziņots šoreiz?

Apple savu ikgadējo prezentāciju atklāja ar vijoles solo tuksneša vidū, kas tika turpināta ar bungu solo parkā, vokālu mežā, klavieru spēli pilsētvidē, saksafona spēli un vēl viena vokālista pievienošanos piekrastē. Kalifornijai veltīto dziesmu pēc brīža pārtrauca uzņēmuma vadītājs Tims Kuks, kurš iesāka prezentāciju ar pirmajiem jaunumiem par Apple TV+.

Apple TV+

Apple TV kopš tā iznākšanas 2019. gadā, ir ieguvis ievērojamu atsaucību. Kopš tā izlaišanas, filmu straumēšanas platformas oriģinālfilmas ir ieguvušas vairāk kā 130 apbalvojumus un vairāk kā 500 nominācijas. Piemēram, visai populārais komēdijseriāls Ted Lasso (par amerikāņu sporta treneri, kas pārvācās uz Lielbritāniju, lai trenētu augstākās līgas futbola komandu) nesen ieguva rekordlielu 20 Emmy nomināciju skaitu.

Apple TV+ paplašinās savu bibliotēku, kā arī piedāvās jaunus veidus, kā skatītāji varēs straumēt saturu no savas ekosistēmas ierīcēm.

Apple iPhone 13

Apple jaunie iPhone 13 un iPhone 13 Mini izskata ziņā ir ļoti līdzīgi iPhone 12, bet tiem ir mazāks priekšējās ekrāna izgriezums pašportretu kamerai un aizmugurējās kameras ir izvietotas nedaudz citādāk. Tie ir aprīkoti ar jauno A15 Bionic mikroshēmu un aizmugurē saņēmuši uzlabotu divu kameru sistēmu. Apple arī sola ilgāku akumulatora darbības laiku nekā iPhone 12.

Lai gan abi viedtālruņi ir visai līdzīgi, tie saņēmuši ievērojamus ekrāna uzlabojumus. Jaunie ekrāni atbalsta Apple ProMotion adaptīvo atsvaidzināšanas intensitātes tehnoloģiju, kas paplašinās līdz 120 Hz.

Divas galvenās jaunās kameras funkcijas, kuras saņēmusi iPhone 13 līnija, ir kinematogrāfiskais režīms, kas izmanto portreta režīma stila fona izpludināšanu, un kaut kas tāds, ko Apple dēvē par fotografēšanas stiliem, kas ļauj izvēlēties dažādus stilus, pirms fotografējat, lai piešķirtu fotogrāfijām noteiktu izskatu.

iPhone 13 Mini sākuma cena būs 729 ASV dolāri jeb aptuveni 617 Eur, bet iPhone 13 cena sāksies no 829 ASV dolāriem jeb aptuveni 702 Eur. iPhone 13 Pro sākuma cena būs 999 ASV dolāri jeb aptuveni 846 Eur, bet Pro Max sākuma cena būs 1099 ASV dolāri jeb aptuveni 931 Eur, un abiem viedtālruņiem būs pieejama 1TB krātuves iespēja.  Visi viedtālruņi būs pieejami sākot no 24. septembra, bet tos varēs iegādāties jau no 17. septembra.

Apple Watch 7

Apple Watch Series 7 nāk klajā divos lielākos ekrāna lielumos — 41 mm un 45 mm. Ir atjaunināti daži lietotāja interfeisa elementi ( ieskaitot pilnās tastatūras rādīšanu), lai tos efektīvāk ietilpinātu lielajos ekrānos. Jaunā viedā pulksteņa sākuma cena ir 399 ASV dolāri jeb aptuveni 338 Eur. Apple apgalvo, ka jaunie pulksteņi būs pieejams vēlāk šajā rudenī.

Apple Fitness Plus

Apple paziņoja arī par dažiem atjauninājumiem, kas nonāks Fitness Plus treniņu servisā. Tiks pievienoti jauni pilates treniņus, meditācijas un treniņi, kas radīti iedvesmojoties no ziemas sporta veidiem. Grupu treniņi, kas notiks vēlāk šajā rudenī, ļaus sportot kopā ar draugiem. Šoruden Fitness Plus tiks paplašināts arī uz vairāk valstīm.

Apple iPad Mini

Jaunajam iPad Mini ir pilnīgi jauns dizains, kas atgādina 2020. gadā izlaisto iPad Air. Jaunajam Mini ir 8,3 collu ekrāns, Touch ID sensors uz ieslēgšanas pogas, USB-C pieslēgvieta, 12MP ultraplata priekšējā kamera, kas atbalsta Apple Center Stage tehnoloģiju, un 5G savienojamības iespēja. Ierīce tagad atbalsta arī otrās paaudzes Apple zīmuli, ko var magnētiski pievienot pie planšetes sāniem. Jaunā planšetdatora sākuma cena ir 499 ASV dolāri jeb aptuveni 422 Eur. Tas būs pieejams jau otrdien, 24. septembrī.

Apple iPad

Apple prezentācijas laikā arī paziņoja par jaunu devītās paaudzes iPad ar A13 Bionic mikroshēmu. Ierīce arī ir saņēmusi 12MP ultraplatau priekšējo kameru, kas atbalsta programmu Center Stage. Jaunais iPad būs pieejams sākot no 329 ASV dolāriem jeb aptuveni 278 Eur ar 64 GB. To var pasūtīt jau šodien, bet tas būs pieejams 24. septembrī.

Operētājsistēmu uzlabojumi

Nākamie lielie Apple programmatūras atjauninājumi — iOS 15, iPadOS 15 un watchOS 8 — būs pieejami 20. septembrī.

Attēlu avoti: Apple

Atbildēt

Līdzīgi raksti