Reklāmraksts

Koka mājas priekšrocības

Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku domā par koka mājām, jo tās paliek aizvien populārākas. Tam ir daudzi iemesli, tāpēc tos visus uzskaitīt ir diezgan grūti. Iespējams, ka jau apskatot tikai pāris, jums būs skaidra izvēle, kāpēc šāda veida mājas ir tā vērtas. Tās tiek būvētas, izmantojot plašu stilu klāstu un galvenokārt mežos, apsargātās zonas, laukos vai jebkurā citā vietā, kas šķiet ērta, lai tajā dzīvotu. Ja vēlaties savā īpašumā iegūt sapņu māju, šis ir viens risinājums, kuru noteikti ir vērts apsvērt.

Tās būvniecība ir lētāka

Guļbūvju celtniecībā izmantotie materiāli ir ne tikai videi un ekoloģiski draudzīgi, bet arī ļoti viegli un par pieņemamu cenu, kas nozīmē, ka jums nav sevi jāierobežo, būvējot pēc iespējas mazāku māju. Līdz ar to guļbūves celtniecība ir ekonomiski izdevīgāka nekā vairums citu māju. Precīzāk sakot, koksnes ieguvei nepieciešamā ražošanas enerģija ir daudz mazāka, nekā būvmateriālu ražošanā.

Baļķi un koki ir pārstrādājams resurss

Koki ir atjaunojami resursi, tāpēc koka mājām ir liela priekšrocība. Baļķus vai kokus var salikt un pārstrādāt, lai izveidotu jaunas koka mājas. Izmantojot šādus materiālus, tie ne tikai samazina izšķērdēšanu, bet arī skaistas guļbūves mājas ir dabai draudzīgākas. Tā kā guļbūves ir energoefektīvas, tās ir arī videi draudzīgas, jo bieži vien šo māju celtniecībai nepieciešamās izejvielas tiek iegūtas no ilgtspējīgiem mežiem. 

Ilgtspējīgi meži ir vieta, kur koki tiek īpaši audzēti, lai tos izmantotu kā izejvielu māju celtniecībai.

Guļbaļķu mājas ir izturīgas

Guļbaļķu mājas var būvēt vietās, kur ir visai skarbi laika apstākļi, piemēram, pie jūras, kur ir liels vējš, tāpēc tās kalpo ilgu laiku pat bez noslogojuma. Tās spēj izturēt dažādas klimata pārmaiņas, piemēram, spēcīgas lietusgāzes, sniegu, kā arī stipru vēju. Eiropā var atrast dažādus cietkoksnes guļbūvju māju veidus, kas ir kalpojušas simtiem gadu un joprojām ir neskartas. Būvējot šādu māju, vispirms nepieciešams izvēlēties koka veidu, bet pēc tam – dažādus citus aspektus, kas veido koka māju. Ja izvēlaties izmantot iepriekš sagrieztu un iepriekš urbtu baļķu sistēmu vai ar rokām izgatavotu māju, mājas korpusu var ierāmēt uz vietas ātrāk nekā veicot parasto ierāmēšanu, kas samazinās laikapstākļu izraisītu bojājumu vai pelējuma iespējamību. Izmantojot pareizo apkalpi un ēkas sistēmu, vidēja izmēra māja var būt aizsargāta pret laikapstākļiem jau pēc divām nedēļām. Tradicionālajā būvniecībā jūsu mājoklis daudz ilgāk ir pakļauts dažādu laika apstākļu  ietekmei, kas var izraisīt pelējumu mājas karkasā, kur tas var neatklāti attīstīties gadiem ilgi.

Zems enerģijas patēriņa līmenis

Būvējot māju, jāatceras, ka guļbaļķu mājām enerģijas patēriņš ir ievērojami mazāks, salīdzinājumā ar citām mājām, jo tās nav daudz jākurina, tādējādi iespējams ietaupīt izdevumus. Izmantotajiem baļķiem un kokam galvenokārt ir zema termiskā masa, sevišķi salīdzinot ar apmetumu, kas dod spēju absorbēt un uzkrāt siltumenerģiju, tāpēc tie darbojas kā izolators šāda veida mājām. Koksnei ir īpašība aizturēt siltumu, kas ir visai noderīga, kad ārā ir ārkārtīgi auksts laiks. Tas nozīmē arī to, ka gaisa kondicionēšanas iekārta, centrālais sildītājs vai apkure, kas ierīkota guļbūves mājā, lielākoties netiek izmantota līdz maksimālajai darba jaudai. Dažas guļbūves tiek pat īpaši izstrādātas, lai atbilstu to atrašanās vietas klimatam. Mājām var pievienot papildu logu blīves, gala apdares un hermētiķus, lai vēl vairāk palielinātu guļbūves energoefektivitāti.

Dizaina dažādība

Guļbūves būvniecībā tiek izmantoti organiski būvmateriāli, kas nāk no dabas un ļauj šāda veida mājai veidot labu saikni ar vidi. Šāda māja izskatīsies labi dažādās ainavās un iederēsies apkārt esošajā vidē. Ja meklējat māju, kas papildinās jūsu tradicionālo vai moderno dārzu, koka mājiņas var būt lieliska izvēle. Turklāt jums var būt vieta, kur pavadīt nedēļas nogales vai īsas brīvdienas kopā ar saviem mīļajiem. Šādu nelielu koka māju var izmantot arī kā noliktavu. Būtībā māja var tikt izmantota dažādiem mērķiem visu gadu vai tikai dažus mēnešus gadā. Piemēram, māja ar lielu terasi būs lieliski piemērota laiskiem vasaras mēnešiem, kur baudīt brīvo laiku pie dabas un nodarboties ar dažādām aktivitātēm.

Lai arī kāds būtu koka mājas pielietojums, tajā viss izskatīsies gaumīgi un būs vienkārši, salīdzinot ar citu materiālu mājām. Arī gleznas un fotoattēlus, kas papildina dizainu, būs daudz vieglāk pakarināt pie sienām. Pakarināt attēlus mājās ar ģipškartona plāksnēm ir liels pārbaudījums, jo nepieciešami papildus stiprināšanas elementi, kā arī pēc tam sienā paliks caurums, kuru būs nepieciešams aizšpaktelēt. Mājā, kas veidota no kokmateriāliem, tas ir pavisam vienkārši.

Pat ja izvēlaties vienkārša stila koka māju, tas nenozīmē, ka mājā nevar būt augstas tehnoloģijas (ātrgaitas internets, elektriskā gāzes plīts u.c.). Daudzi guļbaļķu un kokmateriālu māju īpašnieki pievieno rezerves ģeneratorus (elektrības padeves pārtraukumu gadījumā), drošības sistēmu un CAT 7 vadu sistēmu, kas ļauj nodrošināt liela ātruma datu pārraidi, kā arī daudzas jaunas komunikācijas tehnoloģijas.

Laba akustika un skaņas slāpēšana

Baļķu sienas akustiskās priekšrocības ir samazināta skaņas caurlaidība, ko nodrošina tās cietā masa, kā arī skaņas novirze, ko nodrošina baļķa vai koka profils (virsmas leņķis, forma un faktūra). Koksne nav tik skaņas necaurlaidīgs materiāls kā betons vai tērauds, bet var būt labs un lētāks materiāls skaņas izolācijai, ja to apvieno ar citiem celtniecības materiāliem un skaņas izolācijas metodēm. Izmantojot modernas pieejas, koka mājas skaņas izolāciju iespējams pielāgot pēc individuālas nepieciešamības. Perforēts koks ar gaisa telpu aiz tā efektīvi slāpēs vidēja un augsta diapazona, kā arī basa skaņas. Jūs nedzirdēsiet veļas mazgājamo mašīnu vai kādu strādājam pie galda citā telpā.

Koksne ar tajā iegrieztiem caurumiem, rievām vai spraugām ievērojami samazina skaņu. Caurumi vai rievas izlaiž gaisu cauri kokam, bet traucē skaņai virzīties caur koku, radot labāku skaņas rezonansi. Augstākas frekvences viļņi atstarojas un zemākas frekvences absorbējas. Ja vēlaties uzlabot mūzikas klausīšanās pieredzi, zemo frekvenču absorbēšana palīdz radīt vienmērīgu skaņu. Ja mēģināt samazināt atbalsi vai triecienu troksni, labs risinājums ir akustiskā saplākšņa paneļi.

Lielākā daļa koka māju jau ir aprīkotas ar visām šīm priekšrocībām. Tomēr dažos gadījumos, ja šīs priekšrocības nav iekļautas, koka mājas var pielāgot savām vajadzībām, lai izbaudītu visas to piedāvātās priekšrocības.

Līdzīgi raksti