Jaunumi

Krievija bloķē piekļuvi Twitter

Krievija ir bloķējusi piekļuvi Twitter, cenšoties apslāpēt informācijas plūsmu par notikumiem Ukrainā, liecina interneta uzraudzības grupas NetBlocks ziņojums. Krievijas iedzīvotāji joprojām spēj piekļūt Twitter, izmantojot VPN pakalpojumus, taču tiešie savienojumi ir ierobežoti.

Ierobežojumu pamatojums ir neskaidrs, taču tas izriet no plašākiem ierobežojumiem attiecībā uz sociālo plašsaziņas līdzekļu platformām valstī. Piektdienas vakarā Krievija paziņoja par jauniem ierobežojumiem sociālajā tīklā Facebook pēc tam, kad platforma likvidēja četru valsts vadītu plašsaziņas līdzekļu organizāciju kontus, ko valdība raksturoja kā “Krievijas pilsoņu tiesību un brīvību pārkāpumu”.

“Mēs apzināmies, ka Twitter ir ierobežots Krievijas lietotājiem un mēs strādājam, lai mūsu pakalpojums būtu drošs un pieejams,” rakstīts Twitter oficiālā konta ierakstā.

Sociālo mediju platformās par Ukrainā notiekošo riņķo visai satraucoši attēli un video. Vienā plaši izplatītā video redzams, kā Krievijas raķete ietriecas  daudzstāvu dzīvokļu ēkā Kijevā.

Interneta piekļuve Ukrainā joprojām ir aktīva, un Twitter tur nav bloķēts. Daži analītiķi ir pauduši bažas par to, ka Krievijas spēki varētu sagrābt telekomunikāciju infrastruktūru un, konfliktam pastiprinoties, pārvaldīt saturu, kuram var piekļūt no Ukrainas.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti