Preses relīzes

Līdz ar izmaiņām Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā Tet TV būs vairāk latviešu valodas

No šī gada 1. maija Tet visās televīzijas pakalpojumu platformās (Tet TV, Tet TV+ vai Virszemes Tet TV) nodrošinās latviešu valodas audio celiņu vairāk kanālos nekā līdz šim. Izmaiņas plānotas, ņemot vērā skatītāju interesi gan par oriģinālvalodu un latviešu valodu, gan balstoties jaunākajos grozījumos Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Sagaidām, ka šāds solis stiprinās Latvijas un Eiropas informatīvās telpas noturību un drošumspēju.

“Vienmēr esam nodrošinājuši uzticama un legāla satura pieejamību mūsu klientiem. Pērn jau 25. februārī, pirms NEPLP paziņojuma par šādu nepieciešamību, pārtraucām retranslēt tos TV kanālus, kuru īpašnieki vai amatpersonas ir saistītas ar Krievijas valdību, pakļauti starptautiskajām sankcijām vai arī, par kuru statusu konkrētajā brīdī nebija iespējams iegūt pilnvērtīgu informāciju. Arī šobrīd esam gatavi veikt nepieciešamos ieguldījumus pakalpojuma attīstībā, lai piedāvātu pēc iespējas dažādu un interesantu saturu valsts valodā,” saka Inga Alika-Stroda, Tet TV un izklaides pakalpojumu daļas direktore. 

Pārmaiņas nozīmē to, ka starptautiskos kanālus, kuru pamatvaloda ir kāda no Eiropas Savienības (ES) valsts valodām un kuriem ir iespēja lietot arī audio celiņu krievu valodā, turpmāk drīkstēs translēt tikai tādā gadījumā, ja visai programmai būs pieejams audio celiņš arī latviešu valodā vai arī tikai oriģinālvalodā, piemēram, angļu vai citas ES valsts valodā. Tet klientiem, skatoties interesējošos televīzijas kanālus Tet TV, Tet TV+ vai Virszemes Tet TV, pieejamo kanālu skaits nesamazināsies – kanāliem kuriem līdz šim bija pieejams papildu audio celiņš krievu valodā, bet ne latviešu, turpmāk būs skatāmi oriģinālvalodā. Daļa TV kanālu tiks papildināti ar iespēju tos vērot audio latviešu valodā, vai arī papildu oriģinālvalodai būs pieejami subtitri latviešu valodā.  

Ir vairāki TV kanāli, kuros līdz šim latviešu valoda nebija pieejama, bet turpmāk paralēli oriģinālvalodai būs iespēja saturam sekot līdzi audio latviešu valodā. Tie ir NickToons, Filmzone, Filmzone+, Epic Drama, Viasat Kino Comedy, Viasat History, Viasat Explore, Viasat Nature). Pakāpeniski šādas izmaiņas plānotas arī Discovery Channel, TLC utt. Tikai orģinālvalodā (angļu valodā), bet ar subtitriem latviešu valodā, varēs skatīties National Geographic, Fox un Fox Life.

Tet izsaka cerību, ka uzraugošās institūcijas efektīvi nodrošinās likuma prasību izpildi no visu pakalpojumu sniedzēju puses, tādējādi rūpējieties par godīgu konkurenci tirgū. 

Atbildēt

Līdzīgi raksti