Ierīces

Lielākā 13 collu MacBook Pro un MacBook Air atšķirība ir to ventilātors?

Vai Jums nešķiet nedaudz dīvaini, ka Apple vienlaikus vēlas pārdot  13 collīgos MacBook Air (999$) un MacBookPro (1299$), kuri patiesi šķiet gandrīz tehniski identiski. Vismaz ārēji klēpjdatoru rāmiju izskati ir atšķirīgi. Taču, ieskatoties to iekšās redzam, ka tiem ir viens un tas pats M1 procesors, tās pašas atmiņas ietilpības un kešatmiņas iespējas, tie paši porti un ļoti līdzīgi ekrāni.

Tas ir nedaudz kuriozi, ka jaunais MacBook Air klēpjdators, kuram nav ventilatora, joprojām ir biezāks nekā 13 collīgais Pro.

Salīdziniet MacBook Pro dimensijas… | Attēls: Apple.com

…ar MacBook Air. Kādas ir ievērojamākās atšķirības Jūsuprāt?

Gndrīz visi procesori var darboties daudz ātrāk, ja tos labi dzesē. Centrālā procesora siltuma projektēšanas jauda (Thermal design power – TDP) vatos, ir labāks veiktspējas prognozes rādītājs nekā tā gigahercu taktsātrums (GHz), jo pat vājāki klēpjdatori un dažādu tālruņu mikroshēmas mūsdienās var ,,palielināt” taktsātrumu līdz pat vairākiem gigaherciem… protams, tas izraisa aparatūras pārkaršanu. Katrā ziņā, jebkura ierīce spēs ,,izvilkt” ilgāk, ja tā atradīsies labāk-dzesētā stāvoklī.

Apple, protams, cenšas izcelt abu modeļu uzbūves: prezentācijas laikā vispirms tika slavēta MacBook Air darbība bez ventilatora. Vēlāk tika runāts par MacBook Pro ,,aktīvo dzesēšanas risinājumu” (jeb ventilatoru, kurš ir bijis jau gadiem ilgi).

Labi, pat ja ventilators varētu būt visievērojamākā atšķirība, tā tomēr nav vienīgā:

  • 999$ ASV dolāru vērtais MacBook Air satur septiņus, nevis astoņus GPU kodolus. Tādējādi Apple samazina slodzi uz vājākām blakus mikroshēmām (izplatīts process, plašāk pazīstams zem nosaukuma binning).
  • Bet, izvēloties 1249$ ASV dolāru MacBook Air versiju, klēpjdatoram ir tie paši astoņi centrālā procesora kodoli un astoņi GPU kodoli kā 1299 ASV dolāru vērtajam 13 collu MacBook Pro.
  • 13 collu MacBook Pro salīdzinājumā ar MacBook Air ir nedaudz lielāks akumulators (58,2Wh pret 49,9Wh). Tas palielina akumulatora darbības laiku par 2 stundām.
  • MacBook Pro ekrāns ir nedaudz gaišāks (500 niti pret 400 nitiem).
  • 13 collu MacBook Pro komplektācijā ietilpst skārienjosla (Touch Bar), nevis fizisko funkciju taustiņi, lai gan abiem modeļiem ir Touch ID pirkstu nospiedumu sensors.

Abus klēpjdatorus papildina 16 GB RAM, kas ir pašreizējais Apple M1 procesora  maksimālais ierobežojums. Šeit ir arī paša Apple specifikāciju salīdzinājums, ja vēlaties to aplūkot tuvāk.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti