Apskati

Logitech ERGO K860 – ergonomiska tastatūra ar unikālu izkārtojumu

Mūsdienās pieejama visai plaša tastatūru izvēle dažādās cenu kategorijās. Laika gaitā tastatūras tiek pielāgotas tehnoloģiju attīstībai – uz tastatūrām parādās gaismiņas, tās vairs nav jāsavieno ar kabeli, variet iestatīt manuāli katram taustiņam sevis izvēlēto darbību, iestatīto funkciju saglabāt uz atsevišķiem taustiņiem, lai vēlāk ātri spētu pārslēgties uz citu klaviatūras darbību. Tastatūras, protams, tiek arī pielāgotas vizuāli un praktiski, atbilstoši mūsdienu tendencēm.

Logitech ERGO K860 ergonomiskais dizains

Ievads noteikti izcili raksturo tastatūru, ko Logitech atsūtījis mums uz apskatu – Logitech ERGO K860. Kā jau liecina tastatūras nosaukums, tā ir ergonomiskās klases tastatūra. Tās forma ir izveidota tā, ka ar to strādājot, rokas, plaukstas locītavas, pirksti un apakšdelmas tiek novietotas dabiskā pozīcijā. Pats ražotājs apgalvo, ka testos pierādījies, ka, salīdzinot ar citām uzņēmuma standarta tastatūrām bez rokas balsta, ERGO K860pateicoties tās ergonomiskajam dizainam, samazina muskuļu aktivitāti par 21% augšējā trapeces muskulī. Tas nozīmē, ka tastatūras ergonomiskais izliekums garās darba dienās pie datora, palīdzēs samazināt roku muskuļu, kā arī plecu un kakla saspringumu.

Avots: GustavsWD, notepad.lv

Iespējams, ka sākumā pie tastatūras būs nedaudz grūti pierast. Taču pēc pāris dienām, visticamāk, tāpat kā es, sāksiet to iecienīt, jo atvieglojums, ko tā sniedz plaukstas locītavām, ir neaprakstāms. Pēdējos 3 gadus cīnos ar plaukstas locītavas traumu un līdz šim nekad nebiju juties tik komfortabli, pavadot garas darba dienas pie datora.

Logitech ERGO K860 funkcionalitāte

Logitech ERGO K860 noteikti ir īpaša arī ar savu funkcionalitāti. To ar datoru ir iespējams savienot gan ar bluetooth, gan USB uztvērēju. Tāpat kā vairumu Logitech ierīču, arī šo tastatūru ir iespējams uzstādīt pēc  individuāliem ieskatiem, savienojot to ar Logi Options+ gan Windows, gan macOS ierīcēs. Uz tastatūras ir 3 taustiņi, uz kuriem iespējams iestatīt 3 dažādas klaviatūras darbības un pārslēgties no vienas darbības uz citu pāris sekunžu laikā.

Avots: GustavsWD, notepad.lv

Šis noteikti nav lētā gala produkts, bet uzskatu, ka ierīce savas izmaksas attaisno pilnībā. Pirmās dienas var izdoties nedaudz nobīties no kaut kā pavisam atšķirīga, taču laika gaitā to noteikti novērtēsiet.

Avots: GustavsWD, notepad.lv

Ikdienas lietošana

Noteikti vēlētos uzsvērt tastatūras zemo bateriju patēriņu. To lietoju jau trīs nedēļas 9h dienā un datorā aizvien tiek norādīts, ka tastatūras baterijas ir “pilnas”. Salīdzinot ar citām tastatūrām, kuras esmu līdz šim izmantojis, simpatizē ERGO K860 svars, kas ļauj tastatūrai būt stabilai un stingrai uz darba virsmas. Tā varbūt nebūs izcilākais risinājums, ja tastatūras mēdzat pieslēgt pie planšetdatoriem vai klēpjdatoriem, jo ERGO K860 ir samērā liela, tādēļ to būs grūtāk paņemt kaut kur līdzi.

Avots: GustavsWD, notepad.lv

Tastatūras rokas balsts ir patiešām ērts. Kā apgalvo ražotājs, tas veidots no trīs slāņiem, no kuriem pirmais veidots no viegli tīrāma auduma pārklājuma, bet abi pārējie no specifiskām putām, kas rokas delnām nodrošina nepieciešamo komfortu un relaksāciju.

Avots: GustavsWD, notepad.lv

Pašu tastatūru iespējams regulēt dažādos augstumos – tās kājiņām pieejami 0, 4 vai 7 grādu režīmi.

Tehniskā specifikācija

Logitech ERGO K860
Izmēri 456x233x48 mm
Svars 1160 g
Tehniskā specifikācija
Savienošanās iespējas USB uztvērējs

Bluetooth zemās enerģijas tehnoloģija

Tastatūras rediģēšanas aplikācija Iespējams savienot ar Logi Options+ uz Windows un macOS
Baterijas veids 2x AAA baterijas
Uztveršanas attālums 10m no savienotās ierīces
Garantija 2 gadu ražotāja garantija

Kā jau vairums Logitech ierīču, arī ERGO K860 sastāvā ir pārstrādāti materiāli. Šīs tastatūras sastāvā ir iekļauts 71% pēc patēriņa pārstrādātas plastmasas. Arī ierīces iepakojums ir FSC sertificēts (tā ražošanai izmantotie koki audzēti mežā, kas tiek apsaimniekots tā, lai saglabātu bioloģisko daudzveidību).

Savienojums ar Logi Options+ lietotni

Options+ ir Logitech perifērijas ierīču programmatūra. Tā piedāvā pārskatu par Logitech piederumu akumulatora darbības laiku, taču to var izmantot arī, lai pielāgotu to funkcionalitāti. Visbiežāk var pielāgot īsceļu taustiņus, kas atrodas augšējā rindā. Programma ir visai viegli saprotama un noderīga, taču ir nedaudz žēl, ka iestatītā taustiņu funkcionalitāte netiek saglabāta pašā tastatūrā un pazūd, ja tastatūru pievienojat datoram, kurā nav instalēta programma.

GustavsWD, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logi Options+ lietotnes

GustavsWD, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logi Options+ lietotnes

Pieejama arī Easy-Switch funkcija, kas ļauj ātri un efektīvi pārslēgties starp dažādām Logitech ierīcēm, kurām ir Logi Options+ atbalsts.

GustavsWD, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logi Options+ lietotnes

Kā norādīts augstāk redzamajā attēlā, funkcionalitātes izmaiņas iespējams veikt uz F rindas taustiņiem.

Kopsavilkums un novērtējums

Patika:

  • Ergonomiskais dizains, izliekums un rokas balsts;
  • Augstā kvalitāte;
  • Klusi taustiņi.

Nepatika: 

  • Tastatūra savai enerģijai izmanto AAA tipa baterijas nevis iebūvētu akumulatoru, kuru būtu iespējams uzlādēt.

Avots: GustavsWD, notepad.lv

Tastatūra ir augstas kvalitātes – taustiņi ir visai klusi, tā ir stingra, roku balsts ir mīksts un ērts. Noteikti jāpiemin klaviatūras dizains, kas nav bieži sastopams. Dizainu raksturotu kā izdevušos, gan no praktiskā viedokļa – tas ir ļoti ērts, salīdzinoši nenogurdinošs un ar visiem nepieciešamiem taustiņiem uz tastatūra, gan no vizuālā aspekta – neierastie izliekumi ļauj tastatūrai nepalikt nepamanītai.

Tastatūra noteikti nebūs piemērotākā videospēļu entuziastiem, tās labākā mājvieta varētu būt kādā darba stūrīti vai ofisā, kur cilvēks pie datora pavada neskaitāmas stundas. Tāds lietotājs arī spēs patiesi novērtēt tastatūras kompozīciju un izliekumu.

Avots: GustavsWD, notepad.lv

Jebkuram, kurš uzdrīkstēsies pamēģināt ERGO K860, iespējams, būs nedaudz grūtāk pielāgoties jaunajai tastatūrai – iespējams nospiedīsiet neīstos taustiņus vai noteiktām funkcijām būs nepieciešamas abas rokas. Ikvienam ir grūti mainīt savus pieradumus, bet, kad tas tiek izdarīts, bieži vien mēs pierodam pie izmaiņām un nevēlamies vairs tās mainīt. Tas varētu būt labs raksturojums ar pielāgošanos Logitech ERGO K860 tastatūrai.

Latvijas interneta veikalos tastatūru iespējams iegādāties sākot no 100 EUR, bet Logitech oficiālajā vietnē tastatūras cena ir 129 EUR.

Atbildēt

Līdzīgi raksti