Apskati Tehnika

Logitech G Pro Superlight – pavisam viegla pele spēļu cienītājiem

Lai gan visbiežāk Logitech mums asociējas ar ražotāju, kas ražo dažādas ofisam un mājās ierīkotām darba stacijām paredzētas perifērijas ierīces, uzņēmums arī piedāvā visai daudz un dažādus risinājumus spēļu cienītājiem. Pavisam nesen Logitech mums uz apskatu atsūtīja Pro Superlight spēļu peli. Kādēļ tā saņēmusi šādu nosaukumu – vai tā patiešām ir super viegla? Kā tā uzvedās spēļu pasaulē?

Pēc izskata Logitech Pro Superlight izskatās pēc visai vienkāršas datora peles. Vien uz tās esošais burts liecina par pretējo un norāda, ka tā pārstāv ražotāja spēļu perifērijas ierīces. Pats ražotājs apgalvo, ka spēļu nozarē ieviesis dažas inovācijas un piedāvā visai plašu produkciju. Starp tām sev piemērotas ierīces var atrast gan e-sportu cienītāji, gan ikdienas lietotāji.

Cik tad īsti sver Pro Superlight pele un kādēļ tā tikusi pie šāda nosaukuma?

Superlight pele ir pieejama četrās krāsās – baltā, rozā, melnā un sarkanā. Uz apskatu esam saņēmuši balto peles versiju, kas izskatās visai eleganti. Kā jau liecina ierīces nosaukums, ražotājs, to izstrādājot, īpašu uzmanību pievērsis peles svaram. Tas arī izdevies – pele sver nieka 63 gramus! Nelielam ieskatam, citas peles, kuras esam apskatījuši, kā piemēram, POP mouse (83 g), Signature M650 (101.4 g), MX Master 3S (141 g) bijušas vidēji par vismaz 25% smagākas. Superlight pele ir tik viegla, jo ražotājs atbrīvojies no visa “liekā”, tai skaitā arī no RGB gaismām, kas ir vairumam spēļu datora peļu un sastāda diezagn lielu % no pašas peles svara.

Foto: Priede, notepad.lv

Paņemot peli plaukstā, rodas pārliecība, ka tā veidota no kvalitatīviem materiāliem. Ražotājs min, ka pele atbilst augstākajiem ilgtspējības standartiem, taču atšķirībā no citām Logitech pelēm, netiek izcelts, ka tās ražošanā tiktu izmantots kāds noteikts % ar pārstrādātu pēcpatēriņa plastmasu. Ražotājs vien piemetina, ka pele ir sertificēta kā pilnībā oglekļa neitrāls produkts. Tas nozīmē, ka tās ražošanās procesā radītās emisijas uzņēmums konpensē ar dažādiem projektiem, piemēram koku stādīšanu. Neskatoties uz to, peles kartona kaste iepakota plastmasas iepakojumā. Šī nianse gan nedaudz pārsteidza, jo līdz šim no visām Logitech perifērijas ierīcēm, kuras esam apskatījuši, šī ir pirmā, kas tikusi pie papildus plastmasas iepakojuma.

Foto: Priede, notepad.lv

Ja pele šķiet nedaudz par vienkāršu un tās forma, aizraujoties spēļu pasaulē, šķiet nedaudz par slidenu, uz tās iespējams uzklāt uzlīmes, kas tai piešķirs nedaudz lielāku tekstūru. Uzlīmes ražotājs iekļāvis komplektācijā. Šķiet visai interesanti, ka visiem peles modeļiem tās ir melnā krāsā.

Foto: Priede, notepad.lv

Savienojamība ar Logitech G HUB programmu

Kā jau iepriekš minēts, Pro Superligt pele nav aprīkota ar RGB gaismām, kuras parasti iespējams pielāgot G HUB programmā. Tas nozīmē, ka šai pelei specializētajā Logitech spēļu sērijas perifērijas ierīču programmā iespējams pielāgot visai maz. DPI jeb peles sensitivitāte ir viena no niansēm, kuras iespējams mainīt.

Foto: Priede, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech G-HUB lietotnes

Kā jau ierasts, arī šo Logitech ierīci iespējams savienot ar specifisku programmu, kurā tiek piedāvāts pielāgot tās taustiņu darbību. Ja Logitech ikdienas perifērijas ierīcēm tā ir Options+ programma, tad spēļu virzienam izveidota nedaudz citādāka programma – G HUB. Kas tajā pieejams?

Foto: Priede, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech G-HUB lietotnes

Kā jau ierasts, lietotnē iespējams regulēt DPI sensitivitāti. Superlight pelei ir visai plašs DPI diapazons, tādēļ programmā iespējams pielāgot tā maksimumu un minimumu pēc saviem ieskatiem, lai pēc tam to ātri ar pogas klikšķi varētu pārslēgt piemēram, no spēles režīma uz ikdienas lietošanas režīmu. Papildus tam iespējams arī izvēlēties, cik bieži pele nosūta informāciju uz datoru.

Arī šai pelei ir visai daudz pogu, tādēļ programma piedāvā iestatīt to funkcionalitāti pēc lietotāja vēlmēm. Jāsaka, ka starp iestatījumiem atrodamas visai daudz iespējas.

Foto: Priede, notepad.lv, Ekrānuzņēmums no Logitech G-HUB lietotnes

Ja peli ikdienā izmanto vairāki cilvēki,  iespējams, visai noderīga liksies profilu funkcija, kas ļauj izveidot dažādus lietotāju profilus, kas spēs atcerēties dažādu lietotāju iesatītās izmaiņas.

Foto: Priede, notepad.lv

Peli ar datoru iespējams savienot 2 veidos – ar USB uztvērēju vai PowerPlay sistēmu. USB uztvērējs izmanto 2.4 GHz savienojumu, kas nodrošinās visai plūstošu peles darbību. Ja izvēlaties izmantot PowerPlay variantu, būs nepieciešams aptuveni 100 Eur vērts speciāls Logitech spēļu peļu paliktinis. Diemžēl ierasto Bluetooth savienojumu tā neatbalsta.

Tā kā pelei nav RGB gaismas, tā ar vienu uzlādi spēs darboties visai ilgi – līdz pat 70 stundām.

Logitech Pro Superlight spēļu vidē

Testa ietvaros izvēlējos peli testēt League of Legends spēles vidē, jo šī ir spēle, kura darbosies teju uz jebkura datora un ir visai populāra gan e-sportā, gan parastu ikdienas spēļu entuziastu starpā. Jāsaka, ka spēle nav visai prasīga, taču ērtas un speciāli spēļu videi paredzētas perifērijas ierīces tās spēlēšanu noteikti padara nedaudz baudāmāku.

Foto: Priede, notepad.lv

Pro Superlight pele League of Legends spēlē mani nepievīla. Jāsaka, ka tā ļāva daudz ātrāk un precīzāk cīnīties ar pretiniekiem vai aizbēgt no tiem. Tas pateicoties peles jutīgajam sensoram, kuru iespējams regulēt no 100 līdz pat 25 600 dpi. Ikdienā strādāju ar Logitech Lift Vertical ergonomisko peli, ar kuru testa ietvaros izdevās veikt 5,2 klikšķus sekundē. Ar Pro Superlight tie bija 6,4  klikšķi sekundē, kas dažās spēlēs var būt izšķirošie līdz uzvarai.

Tehniskā specifikācija

Kā būtiskākās tehniskās specifikācijas iezīmes ražotājs norādījis:

Izmēri
Augstums 125.0 mm
Garums 63.5 mm
Platums 40.0 mm
Svars <63 g
Sensora tehnoloģija
Sensora tips HERO™
Jutība 100 – 25,600 dpi
Pogas
Pogu skaits 5 pogas – labais un kreisasis klikšķis, rullītis ar klikšķi un divas pogas pie īkšķa, kuras iespējams pielāgot G HUB programmā pēc saviem ieskatiem
Akumulators
Akumulatora tips Iebūvēts, atkārtojami uzlādējams
Akumulatora darbības laiks Ar pilnu uzlādi līdz 70 stundām (baterijas kalpošanas ilgums var atšķirties atkarībā no lietotāja peles lietošanas paradumiem un uzstādītajiem parametriem).
Citi parametri
Savienojamība LIGHTSPEED USB uztvērējs
Atbalstītās sistēmas Vismaz Windows 8, Mac OS X 10.11 vai jaunākas sistēmu versijas
Komplektācijā iekļauts PRO X SUPERLIGHT pele, LIGHTSPEED USB uztvērējs, USB-C uzlādes kabelis (no USB-A uz USB-C), lietošanas instrukcija
Krāsas Balta, melna, rozā un sarkana

Kopsavilkums

Foto: Priede, notepad.lv

Patika:

  • Peles vienkāršais un elegantais dizains;
  • Svars, kas palīdz rokai nenogurt, kad uz vairākām stundām tiekat ierauts spēļu pasaulē;
  • Uzlīmes, kas iekļautas komplektācijā un ar kurām pelei var izveidot tekstūru.

Varētu būt labāk:

  • Pele ir visai skaļa;
  • Nav Bluetooth atbalsta;
  • Mazām plaukstām pele var šķist par lielu – grūti sasniegt visas pogas.

Latvijas interneta veikalos Logitech G Pro Superlight peli var iegādāties par aptuveni 130 – 150 Eur. Logitech oficiālajā vietnē tā pieejama par 159 Eur.

Atbildēt

Līdzīgi raksti