Tehnika

Mākslīgais intelekts palīdz Koda robotam noteikt cilvēka emocijas

Uzņēmums Koda ir izveidojis kādu pavisam interesantu robotu – suni, kas ar mākslīgā intelekta (MI) palīdzību var noteikt cilvēku emocijas. Robots veidots, lai sociāli sadarbotos ar tā īpašnieku. Tas spēj noteikt, kad tā īpašnieks ir skumjš, laimīgs vai satraukts un atbilstoši reaģēt uz šīm emocijām.

Šis robots-suns var būt pavadonis, sargsuns vai vienkārši ikdienas sabiedrotais. Uzņēmuma oficiālais reklāmas video liecina, ka pateicoties Koda blokķēdes decentralizētajai mākslīgā intelekta infrastruktūrai, tas var paveikt visai sarežģītus uzdevumus.

Koda robots-suns var reaģēt uz savu īpašnieku uzvedību, izmantojot mākslīgo intelektu. Tas nepārtraukti mācās no sava īpašnieka un pielāgojas tam, vienlaikus saglabājot datus privātus.

Koda robots ir aprīkots ar 3D dziļuma kamerām, kas atrodas robota ķermeņa priekšpusē, aizmugurē un katrā pusē. Robota priekšpusē ir pat 13 megapikseļu kamera, lai uzņemtu augstas kvalitātes fotoattēlus.

Robotam ir pilnībā funkcionāla galva un aste, kustību nodrošināšanai tiek izmantoti 14 augstspiediena motori, no kuriem divi atrodas uz kakla, lai radītu dzīvniekam līdzīgas kustības. Robotam ir arī augstas izšķirtspējas displejs un vairāki sensori. Ražotājs apgalvo, ka robota mikrofonam ir 97% precizitāte balss atpazīšanai.

“Tas ir funkcionāla tehnoloģija, ģimenes mīlulis un mākslas darbs – viss kopā,” min uzņēmuma Koda vadītāja Emma Rasela. “Tie, kas izmanto šo iespēju, lai kļūtu par Koda pirmajiem īpašniekiem, varēs vērot savu robotu-suni darbībā – kā tā attīstās no kucēnam līdzīga stāvokļa līdz robotam-sunim ar superdatora intelektu.”

Koda robots ir mazliet lētāks par Boston Dynamics Spot Mini, kas tiek pārdots sākot no 75 000 ASV dolāriem jeb aptuveni 61 746 Eur. Koda mākslīgā intelekta robota sunim ir zemāka cenu amplitūda, kas sākas no 45 000 ASV dolāriem jeb aptuveni 37 056 Eur.

Avots: CNET

Attēlu avots: koda9.com

Atbildēt

Līdzīgi raksti