Tehnoloģiju jaunumi

Mākslīgais intelekts, analizējot datus, rada unikālu video ar Salvadoru Dalī

Sanktpēterburgā sadarbībā ar reklāmas aģentūru Goodby, Silverstein & Partners (GS&P), Salvadora Dalī muzejā tapusi izstāde par godu māksliniekam. Izstāde nosaukta par Dali Lives un tās centrā ir stends, kurā tiek demonstrēti video, kas radīti ar mākslīgā intelekta palīdzību.

Izmantojot arhīvu materiālus no intervijām, GS&P ieguva vairāk kā 6000 kadru un ar 1000 stundu analīzi apmācīja mākslīgo intelektu atcerēties Salvadora Dalī sejas vaibstus un kustības. Pēc tam šīs sejas izteiksmes un vaibsti tika piemēroti aktierim ar līdzīgām ķermeņa proporcijām. Interviju analizētie balss materiāli tika sinhronizēti ar aktieri, kurš spēja atdarināt Salvadora Dalī unikālo akcentu – franču, spāņu un angļu valodas sajaukumu.

Pieejot pie stenda un nospiežot pogu – durvju zvanu – apmeklētāju priekšā parādās sirreālisma gleznotājs Salvadors Dalī, kurš stāsta par savu dzīvi. Ar 45 minūšu unikālu materiālu un tūkstošiem kombināciju katrs apmeklētājs iegūst atšķirīgu pieredzi.

Izstādes Dali lives mērķis ir parādīt, kāds ir bijis Salvadors Dalī un ļaut apmeklētājiem iepazīt viņu caur viņa dzīves stāstiem. Pēc stāstiem mākslinieks piedāvā uzņemt bildi ar apmeklētājiem, kuru apmeklētāji var saņemt caur īsziņu.

Ir daudz morālu argumentu, kāpēc šādus mākslīgā intelekta video nevajadzētu radīt. Šajā gadījumā Salvadors Dalī par savu vienīgo mantinieku testamentā nosaucis Spānijas karalisti, tādēļ izstāde tikusi vadīta ar atļauju no Dalī fonda Spānijā.

Izstāde Dali Lives atklāta Dalī muzejā Sanktpēterburgā 11. maijā par godu Salvadora Dalī 115. dzimšanas dienai.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti