Programmatūra

Microsoft 365 dod iespēju kompānijām monitorēt savus darbiniekus

Darba devējam, monitorējot savu darbinieku darbību, var atklāties noteiktas darbinieku produktivitātes priekšrocības un trūkumi. Redzot, kā darbinieki pavada laiku darbā, uzņēmumiem būtu vieglāk savilkt galus un veicināt darba efektivitāti. Tomēr, lielākais šādas monitorēšanas trūkums ir cilvēku nepatikai būt uzraudzītiem, jo tas aizskar viņu ikdienišķo privātumu.

Izrādās, ka, ja uzņēmums izmanto Microsoft 365, tad pastāv iespēja, ka tieši Jūsu darbības ir tikušas monitorētas. The Guardian ziņojumā rakstīts, ka viena no Microsoft 365 funkcijām ir veidota, lai uzņēmumi spētu uzraudzīt, monitorēt un pat varētu teikt “izspiegot” savus darbiniekus. Šī funkcija izpaužas kā “productivity score” jeb produktivitātes rādītājs, ar kura palīdzību vadība var uzraudzīt darbiniekus, lai redzētu, cik “produktīvi” viņi ir.

Pētnieks Wolfie Christl  uzsver, ka tā ir  problēma, jo programma darbiniekus vērtē, pamatojoties uz patvaļīgiem rādītājiem nevis pēc viņu darba faktiskās kvalitātes. Piemēram, daži cilvēki veic savus darba pienākumus ātrākā tempā, taču darba laiki ir vienādi un programma uzrādīs zemāku produktivitāti, ja pēc uzdevumu izpildes darbinieks nedarbosies ar ierīci. Tikmēr citiem cilvēkiem uzdevumu izpilde var aizņemt vairāk laika, it īpaši, kad kvalitāte tiek likta pirmajā vietā. Abas ir labas īpašības, taču šīs sistēmas dēļ, kāds var saņemt nepamatotu nosodījumu.

Šis monitorēšanas rīks šobrīd ir pieejams, taču tas nenozīmē, ka visi uzņēmumi to izmanto, lai izsekotu un uzraudzītu savu darbinieku produktivitāti.

Avots: 9to5mac

Atbildēt

Līdzīgi raksti