Jaunumi

Microsoft apsteidz Apple un kļūst par vērtīgāko uzņēmumu pasaulē

Microsoft piektdien apsteidza Apple un kļuva par vienu no vērtīgākajiem publiskajiem uzņēmumiem visā pasaulē. Izmaiņas notikušas pēc Apple ceturtdien paziņotajiem ieņēmumiem, kuros publicēts, ka uzņēmums zaudējis 6 miljardus ASV dolāru piegādes ķēdes ierobežojumu dēļ. Microsoft arī pagājušajā nedēļā publicēja savus ieņēmumus, kas ievērojami uzlabojušies uzņēmuma Office, Windows un tā mākoņproduktu dēļ.

Pēc CNBC datiem, līdz piektdienai Microsoft tirgus kapitāls bija gandrīz 2.49 triljoni ASV dolāru, arī Apple tirgus kapitāls bija aptuveni 2.46 triljoni ASV dolāru. Šī nav pirmā reize, kad Microsoft cieši seko Apple pēdās un pat nedaudz apsteidz uzņēmumu. Windows veidotājs pirmo reizi pārspēja Apple tirgus kapitālu 2010. gadā, otro reizi 2018. gadā un pēc tam atkārtoti 2020. gadā.

Apple jau kādu laiku ir bijis tirgus līderis. Tas bija pirmais ASV uzņēmums, kas 2018. gadā sasniedza 1 triljonu ASV dolāru lielu tirgus kapitālu, un tikai pēc diviem gadiem kļuva par pirmo ASV uzņēmumu, kas sasniedzis 2 triljonu ASV dolāru lielu tirgus kapitālu. Visticamāk nepaies ilgs laiks, kamēr Apple pārspēs Microsoft un atkal kļūs par uzņēmumu ar vislielāko tirgus kapitālu pasaulē.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti