Tehnoloģiju jaunumi

Microsoft laidis klajā jauno, uzlaboto Bing ar iebūvētu ChatGPT

Jau 13 gadus Microsoft ir mēģinājis panākt, lai vairāk lietotāju izmantotu Bing, bet lietotāji to nevēlējas, jo līdz šim tas vienkārši bija kā sliktāka alternatīva Google. Tagad uzņēmums ir izlēmis veikt izmaiņas, lai labāk konkurētu ar Google.

Preses pasākumā Redmondā, Vašingtonas štatā, Microsoft paziņoja par sen gaidīto OpenAI GPT-4 modeļa integrēšanu Bing, nodrošinot meklētājā ChatGPT līdzīgu pieredzi. Uzņēmums arī laiž klajā jaunu pārlūkprogrammas Edge versiju.

Jaunā meklēšanas pieredze tagad ir pieejama Bing, taču tā joprojām ir nedaudz ierobežota. Lai gūtu pilnīgu pieredzi, būs jāpiesakās gaidīšanas sarakstā.

Kā jau bija gaidīts, jaunajā Bing rīku joslā tagad ir iespēja sākt tērzēšanu, kas pēc tam ļauj piekļūt ChatGPT līdzīgai sarunu risināšanas pieredzei. OpenAI ChatGPT robots tika apmācīts, izmantojot datus tikai līdz 2021. gadam. Turpretī Bing versija ir mūsdienīgāka un spēj apstrādāt pieprasījumus, kas saistīti ar nesenākiem notikumiem.

Kā norādīja Microsoft izpilddirektors Satja Nadella, komanda vēlas palikt uzticīga saviem mākslīgā intelekta principiem. Viņš atzina, ka, tāpat kā ar katru jaunu tehnoloģiju, ir svarīgi apzināties iespējamās negatīvās sekas.  Viņš uzsvēra, ka Microsoft vēlas izmantot tehnoloģijas, kas uzlabo cilvēku produktivitāti un atbilst cilvēciskajām vērtībām.

Nadella norādīja, ka, viņaprāt, šī tehnoloģija pārveidos “gandrīz katru programmatūras kategoriju”, un uzsvēra, ka šāda tehnoloģija var pārveidot tīmekli. Viņš uzskata, ka nākotnē ikviena mijiedarbība ar datoru notiks ar aģenta starpniecību. Vismaz Microsoft pirmais posms šajā jomā ir meklēšana.

Microsoft acīmredzot ir ļoti ciešas attiecības ar OpenAI. Pēc sākotnējā ieguldījuma 1 miljarda ASV dolāru apmērā uzņēmums nesen paziņoja, ka ieguldīs vēl vairāk un paplašinās sadarbību ar OpenAI. Lai gan Bing vienmēr bija kompetenta meklētājprogramma (un, iespējams, labāka, nekā lielākā daļa cilvēku to jebkad novērtēja), tā nekad nav guvusi plašu popularitāti. Tā vienmēr bija pietiekami laba, bet tas lietotājiem neradīja iemeslu mainīt meklētāju. ChatGPT var piedāvāt šādu iespēju – vismaz līdz brīdim, kad Google izlaidīs savu konkurentu plašākai auditorijai.

Atbildēt

Līdzīgi raksti