Programmatūra

Microsoft nākamgad laidīs pensijā Internet Explorer, visu uzmanību saņems Edge

Microsoft ir paziņojis, ka nākamgad atteiksies no savas 25 gadus vecās Internet Explorer tīmekļa pārlūkprogrammas, lai visu savu uzmanību varētu koncentrēt uz Chromium Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Microsoft savā tīmekļa vietnē ievietotajā bloga ierakstā norāda, ka “Internet Explorer tiks pārtraukts un no 2022. gada 15. jūnija atsevišķas Windows 10 versijas vairs nesaņems pārlūkprogrammas atjauninājumu .” Šīs atsevišķās Windows 10 versijas, šķiet, ir tās, kurām nav ilgtermiņa pakalpojumu līguma un kuras ir iecienījuši daudzi komerciālie klienti, kuriem ir nepieciešama konsekventa un saderīga sistēma ilgstošam periodam.

Acīmredzot tas, kas pēdējos gados bija saglābis pārlūkprogrammu, bija salīdzinoši vecas tīmekļa vietnes, kuras varēja tikai skatīt, izmantojot Internet Explorer. Taču tagad, kad Microsoft Edge var skatīt šīs vietnes, pateicoties iebūvētajam “Internet Explorer režīmam”, nav iemesla turpināt sniegt atbalstu vecajai pārlūkprogrammai.

Lielākie ieguvēji no šī paziņojuma būs tīmekļa izstrādātāji, kuriem vairs nebūs jākodē tīmekļa vietnes ar atbalstu novecojušai, arvien nesaderīgākai tīmekļa pārlūkprogrammai. Šo Microsoft savā paziņojumā atzīst par visai aktuālu problēmu.

Internet Explorer

Ziņas par Internet Explorer laišanu pensijā nav jaunas. Pēdējo 15 gadu laikā pārlūkprogramma vairs īpaši neizcēlās starp tādiem sāncenšiem kā Mozilla Firefox un Google Chrome.

Pagājušajā gadā uzņēmums paziņoja, ka no 2021. gada 20. augusta Microsoft 365 lietotnes vairs neatbalstīs novecojušo pārlūkprogrammu.

Visticamāk ikviens no mums reiz ir izmantojis Internet Explorer pārlūkprogrammu. Kaut arī šobrīd tā ir novecojusi, kādreiz tā bija saraksta augšgalā un ļāva ikvienam iepazīt interneta pasaulē notiekošo.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti