Dzīvesstils

Microsoft ziņo, ka ir nepieciešami vairāk uzņēmumi, kas specializējas emisiju daudzuma samazināšanā

Uzņēmums Microsoft cenšas samazināt oglekļa emisijas, proti, siltumnīcas efekta gāzu kopējo daudzumu, par ko tas ir atbildīgs kopš tā dibināšanas 1975. gadā. Lai sasniegtu šo mērķi, esot nepieciešami vairāk uzņēmumi, kas specializējas oglekļa dioksīda samazināšanā.

Ar šādu paziņojumu nāca klajā uzņēmuma  pārstāvis, kurš otrdien uzstājās “Techonomy Climate” konferencē. Oglekļa uztveršana ir dārga, un tā šobrīd nedarbojas tādā apjomā, kāds nepieciešams, lai izvilktu no gaisa ievērojamu daudzumu oglekļa dioksīda. Microsoft vēlas daļēji iegādāties oglekļa uztveršanas pakalpojumus, lai virzītu uz priekšu tehnoloģiju attīstību un samazinātu tās izmaksas.

“Esošais tirgus tik tikko var atbalstīt Microsoft prasības. Tajā vienkārši nepietiek resursu”, par oglekļa uztveršanu stāsta uzņēmuma pārstāvis. “Šobrīd viss ir kārtībā, bet 2030. gadā viss nebūs kārtībā. Arī 2050. gadā viss nebūs kārtībā. Visai Amerikai ir jāiesaistās šajās izmaiņās.” Un ne tikai Amerikai, kas ir viena no valstīm, kas atbildīga par vairumu emisiju.

Uzņēmuma aicinājums rīkoties ir viens no nozares centieniem cīnīties ar klimata pārmaiņām. Tas ietver centienus samazināt pašas nozares klimata ietekmi. Microsoft nav vienīgais uzņēmums, kas iesaistās šajās izmaiņas. Tajās aktīvi iesaistās arī tehnoloģiju gigants Google, kas cenšas pāriet uz atjaunojamiem enerģijas avotiem.

Emisiju radītā ietekme ir saskatāma jau mūsdienās – biežāk novērojami tādi ārkārtēji laika apstākļi kā vētras, lielāks karstums, sausums un bioloģiskās daudzveidības samazināšanās. Ja izmaiņas netiks veiktas pietiekamā apjomā, gadu no gada problēma saasināsies.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti