Ierīces Jaunumi Tehnika

Motorola kļūst par pirmo viedtālruņu kompāniju, kura piedāvā DIY remonta komplektus

Kamēr Apple cīnās pret lietotāju tiesībām pašiem remontēt savus viedtālruņus, Motorola dara pretējo – sadarbojas ar iFixit un atbalsta Right to repair kustību.

Vairums telefonu ražotāju par visām varītēm cenšas piespiest lietotājus pirkt jaunus telefonus, nevis labot vecos. Tas tiek darīts, koriģējot programmatūru, pielīmējot un pielodējot komponentes, vai izmantojot unikālas skrūves un stiprinājumus. Turklāt tiek tērēti miljoniem dolāru un milzum daudz laika tiesu darbos. Lielākā daļa ziņu par šo tēmu nav patīkamas un nedod cerību, ka tuvākajā laikā kaut kas būtiski varētu mainīties. Tikai pirms nedēļas Luijs Rosmans paziņoja, ka ASV Iekšzemes drošības departaments konfiscējis sūtījumu ar MacBook baterijām, kas bija paredzēts viņa remontdarbnīcai.

Tāpēc pārmaiņas pēc ir patīkami dzirdēt, ka Motorola sper šādu soli un nāk pretī lietotājiem. Kompānija paziņoja, ka sāks tirgot rezerves daļas visiem saviem jaunākajiem telefoniem, kā arī sadarbībā ar iFixit piedāvās remonta komplektus tādiem modeļiem kā Moto X, Z, G4, G5, un Droid Turbo 2. Komplektos ietilpst darbarīki, oriģinālas  Motorola rezerves daļas un instrukcijas remonta veikšanai. Pašlaik pārdošanā ir pieejamas baterijas, LCD displeji un digitalizētāji, kā arī to komplekti.

Motorola rāda priekšzīmi citiem telefonu ražotājiem izturēties atvērtāk pret ierīču remontu,” iFixit raksta savā blogā, “šī sadarbība ir pierādījums tam, ka OEM ražotāji un neatkarīgie remontu veicēji var pastāvēt viens otram līdzās. Liels bizness un sociālā atbildība var būt savstarpēji izdevīgi.”

Lai gan iFixit veikala cenas ir divreiz lielākas (€28 par bateriju un €34 par komplektu) nekā eBay vai Aliexpress (€12-€15 par bateriju), jāatceras, ka tās ir oriģinālās komponentes. Un jebkurā gadījumā šāds solis ir apsveicams. Jācer, ka citi ražotāji ies viņu pēdās.

Avots

  1. Nu Samsung sen jau ļauj pašam nopirkt jebkuru komponenti telefonam. Tik tālu, ka vari pats salikt savu telefonu, tikai tas kādas 2-3 reizes būs dārgāks nekā veikalā ņemts.
    Bet tas ir apsveicami, ka nesmacē nost mazos servisus, kuri piedāvā remontu, nevis spiež pirkt jaunu iekārtu pie sīkākajām problēmām.

Atbildēt

Līdzīgi raksti