Nākamā HTTP versija nelietos TCP

Nākamā Hypertext Transfer Protocol (HTTP) versija, protokols, kas define, kā pārlūkprogramma runā ar Web serveri, veiks nozīmīgas izmaiņas.

Šodienas HTTP (versijas 1.0, 1.1, 2) ir slāņotas uz TCP (Transmission Control Protocol) TCP, definēts kā IP (Internet Protocol) slāņu kodols, nodrošina uzticamu, kārtotu , kļūdu pārbaudītu datu pārsūtīšanu pa IP tīklu. Uzticamība šajā gadījumā nozīmē, ka datu pazušanas gadījumā (ierīču kļūdas dēļ, sastrēgumu dēļ, beidzas sūtīšanas laiks), saņēmējs var to noteikt un pieprasīt datu pārsūtīšanu. Kārtots nozīmē to, ka datu saņemšana notiek vienādā kārtībā ar nosūtīšanu. Kļūdu pārbaudīšana nozīmē, ka kļūdas datos var tikt noteiktas.

Šīs visas lietas ir noderīgas un vajadzīgas tādam protokolam kā HTTP, bet TCP ir veidots lietošanai visu veidu aplikācijās un nav labi pielāgots lietošanai ar HTTP. TCP savienojuma izveidošanai ir nepieciešams pārsūtīt datus uz serveri un atpakaļ vairākas reizes, piemēram, SSL šifrēšanai ir nepieciešams nosūtīt un saņemt vairākas komandas, un tas notiek, novelkot katru lapu. HTTP pielāgots protokols varētu apvienot šīs sarunas un samazināt tik reižu, cik dati tiek sūtīti uz serveri un atpakaļ, tādējādi uzlabojot tīkla ātrdarbīgumu.

Pūloties uzlabot Web tīklošanas ātrumu, Google ir strādājis pie eksperimentāla tīkla protokola ar nosaukumu QUIC (Quick UDP Internet Connections). QUICK pamet TCP, tā vietā lieto UDP (User Datagram Protocol). UDP darbības princips ir pavisam pretējs, tas ir neuzticams, nosūtītie dati var netikt saņemti un saņēmējam nav iespējams zināt, ka dati pazuda, datu plūsma ir nesakārtota,vēlāk nosūtīti dati var pienākt pirms agrāk nosūtītiem. Tomēr UDP ir vienkāršs, un uz tā bāzes bieži veido jaunus protokolus.

QUIC atjauno uzticamību un kārtošanu, kas ir TCP, neprasot garo virkni ar sūtījumiem turp un atpakaļ. Piemēram, ja klients atkārtoti pieslēdzas pie servera, klients var sūtīt svarīgus šifrētus datus jau pirmajā datu pakā, atļaujot serverim atjaunot veco savienojumu, izmantojot to pašu sarunāto šifrēšanas veidu, neprasot papildus soļus.

Interneta Inžinieru Darba Grupa (Internet Engineering Task Force vai IETF – industrijas grupa, kas sadarbojas tīkla protokolu veidošanā) ir strādājusi pie standartizētas QUIC versijas izstrādes, kas šobrīd nozīmīgi atšķiras no Google ierosinātās. IETF arī vēlas izveidot HTTP versiju, kas lieto QUIC, sauktu par HTTP pār QUIC vai HTTP/QUIC. Tomēr HTTP/QUIC nebūs HTTP/2 ar QUICK, tā būs jauna un uzlabota HTTP versija tieši QUIC.

Marks Notinghems (Mark Nottingham), HTTP un QUIC IETF darba grupu vadītājs, ierosināja mainīt nosaukumu uz HTTP/3. Ierosinājums tika plaši atzīts. Nākamajā HTTP versijā QUIC būs svarīga daļa, un vienmēr tiks lietots ar HTTP/3

Avots – arstechnica.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt