Jaunumi Tehnoloģiju jaunumi

Nākotnes fermas varētu tikt izvietotas konteineros

Ir sācies jauns gads, taču tādas nopietnas vispasaules problēmas kā pandēmija un klimata pārmaiņas turpinās. Šīs abas problēmas ievērojami pastiprina strauja iedzīvotāju skaita palielināšanās visā pasaulē. Ar ko nākotnē pabarot šos visus cilvēkus?

Tradicionālās lauksaimniecības metodes ilgtermiņā var būt problemātiskas. Izmantojot pašreizējās lauksaimniecības metodes, mēs kaitējam videi, un izskaužam esošās sugas un to biotopus.

Īsāk sakot, visai pasaulei kopā ir jāatrisina dažas problēmas. Daļa no risinājuma varētu slēpties šajā 12 metru garajā konteinerā.

Šo konteineru sauc par The Cube (tulkojumā no angļu valodas: Kubs). Tas ir moderna, gudra ferma, ko iespējams izvietot arī pilsētvidē.

Konteinerus var sakraut vertikāli vai horizontāli – desmitiem vai pat simtiem vienuviet, samontējot tos kopā un veidojot milzu saimniekošanas sistēmu, kas spēj audzēt tonnām pārtikas. Šo konteineru mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu, efektīvu un gadiem ilgu lauksaimniecību telpās.

Seungsoo Han, N Thing vadītājs, skaidro, ka cilvēku populācija pieaug diezgan strauji un ir jārod kāds ļoti efektīvs risinājums, kas var atbalstīt šo strauji augošo iedzīvotāju skaitu un vienlaicīgi tik pat kā nekaitētu videi, kurā šie iedzīvotāji dzīvo.

The Cube fermas centrā ir automatizēta operētājsistēma, kas nosaukta par Cube OS. Sistēma iegūst datus no sensoriem, mērot tādus rādītājus, kā piemēram, mitrumu, ūdens ph līmeni, temperatūru, oglekļa dioksīda daudzumu – visu, kas nepieciešams, lai izaudzētu veselīgu augu. Katrs no šiem mainīgajiem var tikt optimizēts atkarībā no augiem, kas tiek audzēti.

Uzņēmums N.Thing, kas izveidojois The Cube, jau ir noslēdzis vienošanos ar Korejas lielāko lielveikalu ķēdi, lai piegādātu zaļumus. Šobrīd uzņēmums ir uzstādījis The Cube fermu arī Apvienotajos Arābu Emirātos un plāno paplašināties arī citviet pasaulē, piemēram, Singapūrā un Katarā.

Avots: CNET

Attēlu avots: nthing.net

Atbildēt

Līdzīgi raksti