Izklaide

Netflix cels cenas + salīdzinājums LV pieejamiem TV servisiem

Populārais un visiem zināmais straumēšanas gigants Netflix nākamo trīs mēnešu laikā ir paziņojis par cenu kāpumu. Vai tas ietekmēs skatītājus?

Kopš Netflix ienākšanas Latvijā, daudzi to ir izmēģinājuši un joprojām lieto. Bet vai dēļ cenas kāpuma tagad daļa lietotāju pārtrauks Netflix pakalpojumu? Kā video redzams, tad lietotājiem, kuru cenu plāns bija $10.99, turpmāk būs jāmaksā $12.99. Lētāka opcija būs par $8.99, kas ir par vienu dolāru vairāk. Netflix Premium cena turpmāk būs $15.99. Kopumā cenu pieaugums ir no 13 līdz 18 procentiem. Bet kā ir ar mūsu pašu Latvijā piedāvātajiem video straumēšanas servisiem? No pagājušā gada Latvijā ienāca viens no pasaulē zināmākajiem izklaides satura zīmoliem HBO, ko piedāvā arī Latvijas straumēšanas servisi.

Ko piedāvā Latvijā populārākie esošie servisi?

LMT straume lietotnē ir iespēja bezmaksas skatīties dažādus raidījumus. Bet, ja vēlamies kaut ko vairāk, tad nāksies pieslēgt viedtelevīziju. LMT viedtelevīzija piedāvā HBO paku, bet tas gan ir jāiegādājas papildus pie jau esošās viedtelevīzijas pieslēguma. Standarta pakā ir populāri Latvijas un ārzemju televīzijas kanāli, kopā ap 30 kanāliem. Cik tas maksā? Pēc pieejamās informācijas LMT mājas lapā, tad viedtelevīzijas lētākais piedāvājums ir 9.99 EUR mēnesī, ja Tev jau ir “Internets mājai” pieslēgums, kuru cena ir sākot no 15.98 EUR mēnesī. Lētāk, protams, ir ņemt jau komplektu, kas kopā izmaksās 25.97 EUR mēnesī. Bet, ja vēlamies vēl HBO seriālu un filmas paku, tad papildus vēl pieskaitām 5.99 EUR pie rēķina.

Lattelecom piedāvā Shortcut servisu. Piedāvājumā ir divi varianti: Shortcut Films + TV (11.99 EUR) un Shortcut TV (6.00 EUR). Pirmajā variantā iekļauts aizraujošas filmas un seriāli bez reklāmām, populāri TV kanāli pieejami arī HD kvalitātē, kas ietver ekskluzīvas tiešraides no lielajiem notikumiem gan Latvijā, gan pasaulē. Otrajā variantā pieejami vairāk nekā 50 populāri TV kanāli – skaties tiešraidē vai arhīvā. Iecienītākās filmas un seriāli, kā arī tiešraides no lielajiem notikumiem sportā. Ja vēlamies skatīties jaunākās filmas, tad tās ir iespēja iznomāt uz 48 stundām par 3.60 EUR. Lattelecom ir iespēja pieteikties arī Helio iTV servisam. Cena no 6.00 EUR, bet jābūt pieslēgtam arī Lattelecom interneta pieslēgumam.

Kādus pakalpojumus jūs izmantojat, lai skatītos seriālus, filmas vai TV pārraides? Vai Netflix ir vēl kādas alternatīvas Latvijā?

 1. Kur HBO ir pieejams Latvijā? Nedaudz HBO satura pieejams citu servisu lietotājiem!
  LMT straumes lietošanai ir nepieciešams LMT internāts, un gļukaina LMT android burka – garām. Lattelecom netiek lietots politisku apsveŗumu dēļ (pi*ari).
  Amazon un ViaplayPrēmium arī ir pieejami un lietojami.

 2. MeistarsUnVergs says:

  Kas jums tik ļoti no tā TV ir vajadzīgs? Visi seriāli pieejami trakeros, filmas arī. Ziņas var izlasīt internetā. Tiešām nevarat iztikt bez kremļa propogandas un reliģiozo amīšu sazvērestības teorijām TV ekrānos?

  • Kāds tam visam sakars ar Netflix? Tu vispār kādreiz tur esi bijis? Kāda vēl televīzijā? TV jau neskatos gadus nez..10?
   Vispār, jā, es arī lietoju torrentus, jo esmu ļoti izvēlīgs uz filmām un tāpēc ik pa laikam meklēju filmu torrentos, jā neesmu vai negribu iet uz kino. Bet kāds tam sakars ar Netflix? Netflix ir ērts kino serviss, kur tu vari ieiet jebkurā laikā un noskatīties ko. Un nafig kačāt seriālus, jā to var ērti tāpat noskatīties. Nemaz nerunājot par pārējiem ğimenes locekļiem, kuriem nemaz nav tāda opcija kaut ko nokačāt (es tādas permisijas savā mājā nevienam citam nedodu). Toties bērniem nav nekādu problēmu- paši māk sameklēt filmas un skatās Netflix gan uz datoriem, gan planšetēm, gan konsolēm.

   • MeistarsUnVergs says:

    >>Un nafig kačāt seriālus, jā to var ērti tāpat noskatīties.

    Tādēļ, ka nokačāto var noseivot un noskatīties vēlreiz. Kau vai pēc gadiem 10 vai 15. Nafig man ir 8TB NAS ja viņu nevaru piepildīt ne ar ISO failiem, ne ar ko citu. Varu derēt ka pēc 10 vai 15 gadiem Netflix tiks sap1sts, bet tas kas ir pieejams online šodien, nav garantēts ka būs pieejams mūžīgi. Būs kā Bitei ar to mūžīgo bezmaksas runāšanu savā starpā. Cenzūra vai kopirastija, ir precedenti ka tiek aizvākti video no JewTube, spēles no Steam utt. Lokālā kopija ir mūžīga. Un nevajag ģirst ka cietie diski mirst utt. Man nekad nav bijuši būtiski datu zudumi dēļ aparatūras problēmām.

    Pie tam, ja streamo, tad vajag ātru internetu. 50 minūšu video ir jāielādējas ātrāk nekā 50 minūtēs, vai arī jāsamazina kvalitāte. To pašu 50 minūšu video vari maksimālā kvalitātē kačāt no P2P kaut var ar ISDN un skatīties vēlāk. OK, man tā šobrīd nav problēma, bet streamošana ne vienmēr ir labākais variants.

    • Piekrītu, ka vajag pietaupīt vajadzigus iso, bet nu nafig glabāt filmas. Man teiksim nav laika skatīt kaut ko jau redzētu (nu ar ļoti retiem izņēmumiem esmu skatījies), kur nu vēl seriālus. Ja Netflix nočakarēsies, tad nāks cits vietā, šitā ideja ir pārāk laba priekš end-user, lai to nolaistu podā.
     Īstenībā es neesmu baigā sajūsmā par Netflix, jo daudz kas tomēr nav un nākas lietot tavus minētos torrentus. Toties tā ir forša lieta, jā atnāc mājā no darba un negribi neko darīt, ieej un skaties savu seriālu vai ko citu bez iepriekšējas sagatavošanās. Un ka jau teicu – bērniem tas ir perfekts risinājums. Un bļin, tu runā tā it kā dzīvotu pilnīgi viens (Nu varbūt arī dzivo), dažas dienas atpakaļ ar sievu neplānoti gribējām paskatit filmu, bet nekā no man esošā viņa negribēja- vienkārši atveru Netflix un fiksi sameklējām ko.
     Torrenti ir labi, es nesaku ka tos nevajag. Bet nevajag tāpēc arī noniecināt Netflix veidīgos. Nu nav visiem laika kaut ko baigi gatavot, kačāt utt – toties tu zini,ka jebkurā brīdī tu saņemsi savu servisu par ko maksā- vienkārši atver un skaties.

     • MeistarsUnVergs says:

      Nu elementārs slinkums un nespēja dienā veltīt 3 minūtes downloada menedžēšanai diez vai ir vērts aizstāt ar 12eur mēnešmaksu par netficuku. Tas ir vēl viens interneta pieslēgums!

      Ko daru kopā ar savu draudzeni? Spēlējam LoL vai CS:GO katrs pie sava PC. Seriālus skatamies vienus un tos pašus, filmas arī. Izņēmums ir zinātniskās filmas par dabaszinātnēm, manējā ir pastulba un nerubī par ko tur stāsta.

 3. 3min x 30 dienas = 90min jeb 1.5h. Zini, Netflix maksā daudz mazāk nekā tā pusotra stunda mēnesī. Un jā sasodīts slinkums. Man ir ģimene un katram bērnam vēl meklēt atsevišķi, nu i nafig tur sanāks stipri vairāk nekā 3min dienā. Tā tad vienkārša matemātika – lietot Netflix sanāk krietni lētāk:D

  • MeistarsUnVergs says:

   Arī sievai nopirkt žigolo lai izdrāž sanāk krietni lētāk nekā pašam visu darīt.

   Kačājot tu izvēlies pats ko gribi skatīties nevis tikai to kas ir pieejams konkrētā servisā. Sīkie lai kačā paši kas interesē.

   Apskatos IRC jaunumus, atlasu pēc kategorijām un parametriem, skatos pēc nosaukuma kas mani varētu interesēt, un tad jau search un uz priekšu.

 4. Manuprāt katrs izvēlas, kas viņam ērtāk un labāk. Vai tas ir Netflix, torrenti vai kāds cits serviss. Bet kā ir ar Netflix konkurentiem? Vai uz doto brīdi ir kāds nopietns serviss, kas spēj konkurēt ar Netflix?

 5. Neesmu vēl testējis, bet baigi nagi niez uz MiBox no Xiaomi, jo uz tā esot labi servisi un kaut kā var samuķīt normālu saturu priekš mums. Bet principā man pašam bija Prime un Netflix. Palika tikai Netflix. Prime kaut kā pēc pāris seriālu noskatīšanās un pārējo iesaldēšanas patika vislabāk. Kaut gan man besī Netflix ierobežojums uz saturu, kuru mēs saņemam, jo šis tas ir jāgaida bezcerīgi ilgi. Piemēram Blacklist, Flash, Arrow.

Atbildēt

Līdzīgi raksti