Reklāmraksts

Noderīgi padomi, kā ātrāk atgūt parādu

Ar savlaicīgi neapmaksātiem rēķiniem ik pa laikam saskaras katrs uzņēmums. Kā rīkoties šādās situācijās un ko ņemt vērā, lai parādu atgūtu pēc iespējas ātrāk? Par to vairāk turpinājumā. 

Jārīkojas ātri

Statistika liecina, ka senākus parādus atgūt ir daudz sarežģītāk, tādēļ ir svarīgi uz nenomaksātiem rēķiniem reaģēt savlaicīgi. Jāatzīmē, ka saskaņā ar likumdošanu, par parādu tiek uzskatītas saistības, kuru izpilde kavēta vismaz 60 dienas. 

Diemžēl uzņēmuma rīcībā ne vienmēr ir tādi resursi, lai sazinātos ar parādnieku un mēģinātu vienoties par parāda atmaksu, īpaši ņemot vērā to, ka ar daļu debitoru nākas komunicēt atkārtoti. Bieži vien situāciju var sarežģīt apstākļi, kad nav zināma parādnieka atrašanās vieta un kontaktinformācija vai viņš ignorē visus mēģinājumus sazināties. 

Tādā gadījumā palīdzēt var parādu ārpustiesas atgūšana – inkaso, ko īsteno licencētas parādu atgūšanas firmas. Tas ietver komunikāciju ar parādnieku, vienošanos par parāda atmaksas laiku un kārtību, maksājumu uzskaiti un citas darbības, kas nepieciešamas parāda atgūšanai. Turklāt parādu piedziņas firmas darbiniekiem ir gan zināšanas, gan arī vajadzīgā informācija, kas ļaus gūt kreditoram labvēlīgu rezultātu. 

Lai arī inkaso ceļā var atgūt lielāko daļu parādu, jārēķinās, ka ne vienmēr tā ir visefektīvākā pieeja. Kad tas neatnes gaidīto rezultātu, kreditors var vērsties tiesā. Protams, jārēķinās, ka tas ir laikietilpīgāks process. 

Parādu piedziņas firmas pakalpojumi – noderīgi arī sarežģītākās situācijās 

Nereti parādu piedziņas process ir sarežģīts, prasa daudz laika un resursu. Tādā gadījumā var noderēt tāds pakalpojums kā cesija. Tā ir parādu pārdošana – parādsaistības tiek pārdotas parādu piedziņas firmai, kas tālāk tās attiecīgi risina. Tādējādi kreditors ietaupa laiku, naudu un citus resursus. Cesija var būt risinājums arī tad, ja atgūstamais parāds ir sens. 

Vairāk informācijas par šo iespēju var uzzināt sazinoties ar šī pakalpojuma sniedzējiem. 

Kā izvēlēties parādu piedziņas kompāniju? 

Veiksmīgam un drošam rezultātam izvēlieties tikai licencēta uzņēmuma pakalpojumus. Noteikti iepazīstieties arī ar citu klientu atsauksmēm – tas vairos Jūsu uzticību!

Līdzīgi raksti