Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Oppo atklāj tā nākamās paaudzes kameras tehnoloģiju

Oppo ir atklājis savas nākamās paaudzes kameras tehnoloģiju viedtālruņiem – kameru, kas atrodas zem ekrāna (angliski: under-screen camera jeb USC). Uzņēmums ir arī dalījies ar prototipa ierīces attēliem, kuros redzama jaunā kameras tehnoloģija.

Jau kādu laiku vairāki viedtālruņu ražotāji mēģina izveidot tehnoloģiju, kas ļautu ražot viedtālruņus bez uz ekrāna redzamas kameras. Daži viedtālruņu ražotāji izveido modeļus ar no ierīces korpusa uznirstošiem kameru blokiem, taču šie viedtālruņu modeļi nav ieguvuši īpašu popularitāti, jo tie palielina ierīces svaru un kustīgas detaļas var radīt problēmas putekļu uzkrāšanās un citu iemeslu dēļ. Vēl viens risinājums, kas arī ieguvis nedaudz plašāku atzinumu, ir zem ekrāna izvietota kamera. Ražotājs ZTE jau ir izlaidis divus viedtālruņu modeļus ar šādu risinājumu – Axon 20 un Axon 30, taču šo viedtālruņu kameras nodrošina visai zemu attēla kvalitāti un nav pilnībā paslēptas.

Oppo USC tehnoloģija

Oppo jau 2019. gadā bija izveidojis viedtālruņa prototipu, kuram zem ekrāna paslēptā kameras lēca bija izveidota no ļoti caurspīdīga materiāla. Šī ierīce nenonāca līdz tirgum. Nu ražotājs ir paziņojis par savu nākamās paaudzes USC tehnoloģiju, kas, kā tiek teikts, piedāvā “ideālu līdzsvaru starp ekrāna un kameras uzņemto attēlu kvalitāti.” Ražotājs apgalvo, ka tai ir kombinēti aparatūras jauninājumi un tā patentētie mākslīgā intelekta algoritmi.

Oppo spēja to sasniegt, samazinot katra pikseļa lielumu, nesamazinot pikseļu skaitu. Uzņēmums tradicionālā ekrāna vietā izmantoja caurspīdīgu elektroinstalācijas materiālu vai displeju. Augstas precizitātes ražošanas process nodrošina “daudz labāku displeja kvalitāti ar vienmērīgāku vizuālo pieredzi”, uzskata Oppo.

oppo

Ķīnas viedtālruņu ražotājs ir dalījies arī ar dažiem viedtālruņa prototipa attēliem. Displejā nav nekādu robu, caurumu vai kustīgu daļu. Pēc publicētajiem attēliem ir diezgan neiespējami noteikt, kur zem displeja atrodas kamera.

Oppo vēl nav dalījies ar informāciju, kad tas laidīs klajā telefonu ar jauno tehnoloģiju. Uzņēmums turpinās jaunās tehnoloģijas pētniecību un izstrādi, lai vēl vairāk to optimizētu.

Avots: Gadgets360

Atbildēt

Līdzīgi raksti