Reklāmraksts

Padomi efektīvākai darba meklēšanai

Darba meklēšana mēdz būt aizraujošs, taču nereti arī sarežģīts process – īpaši tad, ja prasa vairāk laika nekā bija iecerēts. Ja arī Jūs esat darba meklējumos, iepazīstieties ar padomiem, kas uzlabos Jūsu izredzes atrast darbu ātrāk. 

Izveidojiet CV 

Pirmais svarīgais uzdevums – izveidojiet savu CV. Ņemiet vērā, ka tieši tas potenciālajam darba devējam sniedz pirmo iespaidu par Jums, tādēļ pārbaudiet, vai tajā nav kļūdu, tas ir viegli pārskatāms un atspoguļo visu būtiskāko informāciju. Iespējams, Jums noderēs arī kāds CV paraugs, kas sniegs svarīgākās vadlīnijas. 

Otrs būtiskais elements ir motivācijas vēstule. Ņemiet vērā, ka tā jāpielāgo atbilstoši tai vakancei, uz ko piesakāties, taču sākumā labāk uzrakstīt pamattekstu, ko pēc tam mainīt pēc nepieciešamības. 

Sagatavojieties darba intervijai 

Pirms došanās uz darba interviju veltiet laiku tam, lai kārtīgi sagatavotos. Iepazīstieties ar izvēlēto uzņēmumu – izpētiet tā mājas lapu, sociālo tīklu kontus, ja iespējams, aprunājieties ar tā darbiniekiem. Tas Jums palīdzēs noskaidrot, vai uzņēmuma vērtības un vīzija saskan ar Jūsu, kā arī vairos Jūsu pārliecību intervijas laikā. 

Noderīgi ir iepriekš apdomāt atbildes uz klasiskiem jautājumiem, kas parasti tiek uzdoti darba intervijas laikā. Viens no tādiem ir  – “Kādēļ vēlaties strādāt šajā amatā?”. Atbildei jāatspoguļo Jūsu motivācija un jāparāda, kādēļ tieši Jūs esat piemērots šim amatam. 

Kā rīkoties pēc darba intervijas? 

Darba intervija beigusies. Kas tālāk? 

Intervijas beigās vienmēr pajautājiet, kad varat gaidīt atbildi. Tas palīdzēs Jums mazināt stresu un plānot tālākās darbības. Ja konkrētu atbildi uz savu jautājumu nesaņemat, nogaidiet 5 darba dienas un tad uzrakstiet e-pastu, lai painteresētos par rezultātiem un atgādinātu, ka joprojām esat ieinteresēts. 

Nezaudējiet apņēmību 

Der atcerēties, ka darba meklēšana arī ir darbs, tādēļ apbruņojieties ar pacietību un nezaudējiet apņēmību. Regulāri apskatiet darba sludinājumus, apjautājiet draugus un paziņas un pēc nepieciešamības veltiet laiku, lai uzlabotu savas prasmes. Šobrīd ir pieejami dažādi kursi un apmācības, kas palīdzēs Jums virzīties pretī savam sapņu darbam. 

Līdzīgi raksti