Jaunumi

Pasaulē lielāko tumšā tīmekļa tirgu apturējušas tiesībsargājošās iestādes

Vācijas likumsargi ir arestējuši serverus, uz kuriem atrodas Hydra Market, kas, kā tiek apgalvots, ir lielākais tumšā tīmekļa (dark web) tirgus.

Preses relīzē Kibernoziegumu apkarošanas centrālais birojs (ZIT) un Vācijas Federālais kriminālpolicijas birojs (BKA) paziņoja, ka platformas darbība ir pārtraukta un ir konfiscēti $24.6 miljonus vērti bitcoin. Pagaidām vēl nav veikti nekādi aresti.

Hydra Market, tika izmantots, lai pārdotu narkotikas un atmazgātu naudu. Tas tika izmantots arī, lai izplatītu zagtas datu bāzes, dokumentus, kibernoziedzības rīkus un pakalpojumus, piemēram, vīrusus. Hydra Market bija apmēram 19 000 reģistrētu pārdevēju kontu un vairāk nekā 17 miljoni klientu visā pasaulē. Tiesību sargājošās iestādes uzskata, ka tirgus apgrozījums 2020. gadā bija $1.35 miljardi.

Pēdējā reize, kad tika apturēts liels, tumšs tīmekļa tirgus, bija 2013. gadā, kad tika slēgts Silk Road. Tas tika uzsākts 2011. gadā un ātri kļuva par populāru pagrīdes tirgu. Tas galvenokārt tika izmantots, lai iegādātos narkotikas, bet tika piedāvātas arī viltotas autovadītāju apliecības, kā arī ļaunprogrammatūra un kriminālprogrammatūra.

2013. gada oktobrī FIB slēdza tīmekļa vietni un arestēja tās dibinātāju Ross Ulbricht. Viņš tika notiesāts par septiņām apsūdzībām uz mūžu cietumā bez iespējamās atbrīvošanas. ASV valdība 2020. gada novembrī konfiscēja vairāk nekā $1 miljardu vērtu bitcoin, kas it kā bija saistīts ar Silk Road.

Pēc Silk Road slēgšanas ātri parādījās daudzi līdzīgi tirgi, ieskaitot The Farmer’s Market, Atlantis, Project Black Flag, Black Market Reloaded un Wall Street Market. Visas šīs vietnes vairs nedarbojas.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti