Tehnika

Pēc USB-C iPhone izveides, students izveidojis arī Android ar Lightning uzlādi

Pagājušā gada rudenī robotikas inženierijas students Kens Pillonels izveidoja iPhone ar USB-C tipa portu, kuru arī varēja veiksmīgi uzlādēt. Pēc veiksmīgā eksperimenta viņš izlēmis pievienot Lightning uzlādes portu pie Android viedtālruņa (Samsung Galaxy A51).

“Nolēmu, ka nepieciešams līdzsvarot haosu,” teikts Kena Pillonela YouTube video, kurā parādīta pārveidotā ierīce, aprakstā. “Tā bija sarežģīta modifikācija, kas pieprasīja domāšanu ārpus rāmjiem. Un tam visam pa virsu paša izdomāti risinājumi.”

Pirms dažiem mēnešiem rakstījām, ka kāds inženierijas students izveidojis iPhone ierīci ar Android ierīces uzlādes risinājumu. Pēc tam par projekta procesu publicējis video, kas kļuva diezgan populārs. Tagad, Kens Pillonels izdarījis pretējo – izveidojis Android ierīci ar iPhone Lightning uzlādes risinājumu.

Lightning kabeļi ir paredzēti tikai Apple ierīcēm. Tas nozīmē, ka Kenam Pillonelam kaut kādā veidā bija Android viedtālrunī jāizveido pieslēgvieta, lai kabelis uztvertu, ka tas ir pievienots ierīcei, ko izstrādājis Apple, nevis Samsung.

Vēl jo vairāk, visi rūpīgie elektronikas darbi ievietoti oriģinālajā Galaxy A51 korpusā. Video par Android ierīces aprīkošanu ar Lightning portu publicēts 1. aprīlī un daudzi komentāros to uzskatījuši par aprīļa joku. Video autors gan apliecinājis, ka šādas ierīces izveide ir diezgan bezjēdzīga, taču vēlējies redzēt, vai tā ir iespējama.

Kā atzīst pats Kens Pillonels, USB-C iPhone nodrošinātu daudz lielāku jēgu nekā Android tālrunis ar Lightning portu. Apple jau ir nomainījis MacBook un lielāko daļu iPad ierīču uzlādes risinājumus pret standartu, un pastāv iespēja, ka iPhone būs nākamais.

Lightning standarts sākotnēji tika ieviests kā uzlabojums microUSB – un tas labi kalpojis Apple produktiem. Tomēr, tā kā USB-C tagad ir tik visur esošs un to izmanto teju katra ierīce, tādi tālruņi kā iPhone 13 cieš tāpēc, ka tiem nav savienojuma ar lielāko daļu perifērijas ierīču. Protams, pastāv adapteri, kas ļauj arī Apple ierīcēm izmantot USB-C tipa uzlādi, taču tas nozīmē, ka vienmēr nepieciešams atcerēties paņemt līdzi par vienu kabeli vairāk.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti