Jaunumi Tehnoloģiju jaunumi

Pirmos 7 nm procesorus dabūs jaunais iPhone

Taivānas procesoru ražotājs TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.) uzsācis procesoru Apple A12 izlaidi, kurus izmantos šāgada iPhone modeļos. Galvenā īpatnība – pirmoreiz procesoru ražošanā izmantots 7 nm tehnoloģiskais process, kas nodrošinās par 20% augstāku veiktspēju un par 40% zemāku energopatēriņu. Tiem, kuri nezin – 7 nm ir MOSFET tranzistora aizvara (gate) garums, kas praktiski ir tikai nedaudz mazāk par tranzistora ģeometriskajiem izmēriem. Tātad 7 nm = 0.000007 mm. Informāciju publiskojis Bloomberg, kamēr oficiālā Apple no komentāriem izvairās, atsaucoties uz slepenību.

Šobrīd iPhone procesorā  A11 Bionic lieto FinFET 10nm tehprocesu. Ja nebūs nekādu problēmu, tad Apple būs pamatīgi izgriezis pogas konkurentiem – pirmām kārtām jau Samsungam, kas 22. maijā solīja 7 nm tehnoloģiju apgūt tikai līdz 2018. gada beigām. Pēc ekspertu viedokļa TSMC lietotā 7 nm FinFET tehnoloģija ar InFO daudzslāņu kompozīciju ir labāka nekā Samsungam. Savukārt pēdējais savus Exynos procesorus ražo pats, kas dod iespēju operatīvi tajos kaut ko pamainīt, ja rodas vajadzība. Trešais nopietnais spēlētājs mobilo procesoru tirgū ir Huawei, kas arī pats izstrādā Hisilicon Kirin procesorus, bet ražošanu tāpat kā Apple uztic kompānijai TSMC.

Šoruden Apple plāno vismaz trīs iPhone modeļus, no kuriem dārgākais iPhone X būs ar īpaši lielu ekrānu un AMOLED displeju.

Atbildēt

Līdzīgi raksti