Reklāmraksts

Portatīvie datori spēlēm – ieguvumi un iespējas

Katrs datorspēļu cienītājs zina, ka šādam hobijam ar parasto datoru vien nepietiek! Tikai ļoti jaudīga, speciāli spēlēšanai paredzētā iekārta sniedz iespēju pilnvērtīgi iedziļināties virtuālajā vidē un gūt tajā panākumus. Par laimi, ražotāji ir parūpējušies par plašu spēļu datoru sortimentu, no kuriem tikai jāizvēlas savs „īstais”. Pieredzējuši spēlētāji parasti zina, kurš dators viņiem ir piemērotāks – stacionārais vai portatīvais. Savukārt tiem, kuri pērk savu pirmo iekārtu, ar šo vēl jātiek skaidrībā. Mēs pastāstīsim, kāpēc ir vērts izvēlēties tieši portatīvo modeli!

Atbilstība dinamiskā laikmeta prasībām

Pastāv stereotips, ka tikai stacionārie datori spēj kvalitatīvi atspoguļot jaunākās spēles. Mūsdienīgi portatīvo datoru modeļi šo mītu apgāž – to veiktspēja nav ierobežota ar kompaktajiem izmēriem! Šīs iekārtas ir pietiekami efektīvas, lai nodrošinātu intensīvu spēlēšanu un jaunāko spēļu apguvi. Turklāt salīdzinājumā ar stacionārajiem datoriem, portatīvajiem modeļiem ir dažas būtiskas priekšrocības.

    1. Maksimāla mobilitāte. Lai kur Jūs dotos, iemīļotās spēles dosies Jums līdzi! Šādu iespēju augsti novērtē geimeri, kuri ikdienā bieži maina lokāciju, piemēram, studenti vai ceļotāji. Portatīvais dators garantēs zibenīgu reakciju uz katru aktualitāti spēļu vidē, lai kur Jūs atrastos. Daudzi modeļi spēj darboties autonomi līdz 10 stundām (atsevišķi pat 15), bet to savienojamība ar Bluetooth ļauj pievienot palīgierīces un vadības elementus vēl produktīvākai pieredzei.
    2. Komforts. Vienreiz nopērkot datoru, Jums nevajadzēs rūpēties par atsevišķu monitora vai tastatūras iegādi. Iekārta jau veido vienotu šo komponentu ansambli. Turklāt visai kvalitatīvu! Ekrāni lielākoties ir matēti, lai minimizētu atspulgus. Labākai detaļu uztverei var izvēlēties modeli ar 15-17 collu ekrānu. Tastatūras arī ir pielāgotas geimeru vajadzībām – ergonomiskas (mazina slodzi uz lietotāja pirkstiem), ar paaugstinātu pogu reakcijas ātrumu efektīvākai manipulāciju izpildei, apgaismojumu spēlēšanai tumsā.
    3. Universālums. Ja tomēr Jums radīsies vēlme pielietot datoru mājas apstākļos kā stacionāro, – ir visas iespējas! Varēsiet pieslēgt Jums tīkamās ierīces – lielāku monitoru, specializētu peli, tastatūru utt. Tāpat, protams, datoru var izmantot arī citām vajadzībām, vienmēr paliekot tiešsaistē. Šādu variantu uzskata par ērtu biznesa pasaules cilvēki, kuriem dažkārt patīk arī uzspēlēt.

 

Ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties?

Portatīvo spēļu datoru piedāvājums ir tik plašs, ka izvēle var sagādāt grūtības. Taču var apgalvot, ka atrast pietiekami veiktspējīgu modeli iespējams arī budžeta un vidējā cenu kategorijā. Vien jāzina, kādus tehniskos parametrus novērtēt un sastatīt ar Jūsu vēlmēm! Un tie ir – videokarte, procesors, operatīvā atmiņa un cietais disks.

Svarīgākais ir videokarte jeb grafiskais čips. No tā ir atkarīgs, cik kadru sekundē (FPS) redzēsiet uz ekrāna, tātad, – cik korekts un detalizēts būs attēls. Jo lielāks ir FPS rādītājs, jo labāk. Minimāli – 60 FPS. Tajā pašā laikā videokartes atmiņas ietilpībai jābūt vismaz 4 GB. No cenas un produktivitātes viedokļa populārākās pašlaik ir NVidia un AMD kartes. Pievērsiet uzmanību, ka Nvidia kartes ar pirmspēdējo ciparu 5 (piem., Nvidia GeForce 1650) un AMD – ar pirmspēdējo ciparu 6 (piem., AMD RX 460) spēs pavilkt vien vecāka gadagājuma spēles. Ja vēlaties baudīt jaunākās spēles, meklējiet Nvidia karti ar pirmspēdējo ciparu 6 vai 7, AMD – 7 vai 8.

Procesoram, savukārt, nav obligāti jābūt visjaunākajam! Piemēram, 4 kodolu procesors ar takts frekvenci ap 3,2-3,5 GHz (ātrums, ar kuru tas izpilda komandas un apstrādā datus) jau liecina par ļoti labu produktivitāti! Pieejamākie cenas ziņā ir datori ar AMD procesoru, dārgāki, bet jaudīgāki – Intel Core. Ātri tiks galā ar vairākiem sarežģītiem uzdevumiem vienlaikus Intel Core i5 un i7, kā arī AMD Ryzen 5 un 7 procesori.

Kas attiecas uz atmiņu, operatīvai atmiņai jābūt vismaz 16 GB (8 GB var netikt galā ar daudzām jaunākajām spēļu versijām), bet cietā diska HDD atmiņai – vismaz 1 TB. Vislabākais risinājums ir HDD un SDD disku kombinācija. SDD disks (optimāli 128-156 GB apjomā) nodrošinās daudz ātrāku spēļu, failu, programmu, operētājsistēmas ielādi.

Protams, nevar nepievērst uzmanību arī cenai. Katrs spēlētājs zina, ka šī aizraušanās prasa ievērojamus ieguldījumus. Ja meklējat, kur iegādāties datoru lētāk, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv! Te Jūs atradīsiet portatīvos datorus spēlēm ļoti plašā sortimentā un par izdevīgām cenām! Piedāvājumā gan populāri un nedārgi modeļi, kuru tehniskie parametri ļaus baudīt lielāko daļu jaunākās paaudzes videospēļu, gan arī īpaši jaudīgi – īstiem profesionāļiem. Augstākās kvalitātes cienītājiem patiks tādu virtuālās pasaules gigantu ražojumi kā Asus, Dell, HP, Lenovo, Hiro, MSI u.c. Vienuviet varēsiet piemeklēt specializētos aksesuārus, kā arī populārākās un jaunākās datorspēles – visu svarīgāko aizraujošiem spēļu vakariem!

Līdzīgi raksti