50 gadi “Microsoft”: veicinot uz mākslīgo intelektu balstītu izaugsmi un noturību Baltijā

Svinot 50. gadadienu, uzņēmums “Microsoft” izvērtē savu izšķirošo lomu mākslīgā intelekta attīstībā. Kopš pirmsākumiem ar “MS-DOS” un “Windows”, kas revolucionizēja personālo skaitļošanu, līdz spēļu inovācijām ar “Xbox”, mākoņdatošanas nākotnei ar “Azure”, mākslīgā intelekta pārveidošanai ar “Copilot” un jaunākajam sasniegumam kvantu skaitļošanas jomā – “Majorana 1” mikroshēmai, “Microsoft” pastāvīgi ir bijis tehnoloģiju progresa vadībā.

“Microsoft” ir starp mūsdienu digitālā laikmeta līderiem, piedāvājot uzticamu mākslīgā intelekta platformu, progresīvus rīkus un globālas zināšanas, kas ļauj cilvēkiem un organizācijām visā pasaulē sasniegt vairāk, izmantojot sadarbības un inovāciju sniegtās priekšrocības.

“Microsoft” jau četras desmitgades ir nepārtraukti darbojies Eiropā. Vien pēdējo 16 mēnešu laikā uzņēmums ir ieguldījis jau vairāk nekā 20 miljardus eiro mākslīgā intelekta un mākoņtehnoloģiju infrastruktūrā Eiropā, ļaujot “Microsoft” klientiem un partneriem veicināt reģiona ekonomiskos panākumus, inovācijas un izaugsmi. 

“Microsoft” redzējums par mākslīgo intelektu Baltijas valstīs

Šobrīd, kad uzņēmums svin savu nozīmīgo jubileju, Baltijas reģionā uzmanība ir pievērsta nākotnes plāniem.

“Mūsu prioritāte joprojām ir atbalstīt klientus un partnerus Baltijā, lai veicinātu mākslīgā intelekta transformāciju, izmantojot modernākās tehnoloģijas,” sacīja Leonīds Polupans, “Microsoft” vadītājs Baltijas valstīs un Ukrainā. “Progresīvi domājošas valdības, uzņēmumi un ieinteresētās personas jau izmanto mākslīgo intelektu, lai palielinātu produktivitāti un ekonomisko izaugsmi. Nodrošinot iekļaujošu, drošu un vietējiem apstākļiem atbilstošu mākslīgo intelektu, mēs palīdzam veidot inovatīvāku un konkurētspējīgāku nākotni Baltijas reģionā.”

Reģionā, kas ir slavens ar tehnoloģiski zinošu darbaspēku, dinamisku jaunuzņēmumu kultūru un nerimstošu novatorismu, visaptverošs mākslīgais intelekts rada jaunu vērtību sabiedrisko pakalpojumu, izglītības, veselības aprūpes un uzņēmējdarbības jomā. Pateicoties vairāk nekā 25 gadu vietējai pieredzei, spēcīgam partneru tīklam un pasaules līmeņa zināšanām, “Microsoft” ir labi sagatavojies, lai atbalstītu šo transformāciju, izmantojot uzticamas tehnoloģijas, spēju attīstīšanu un pieeju, kas vērsta uz drošību.

Vietējo priekšrocību izmantošana un attīstīšana

Mākslīgā intelekta iespējas Baltijā jau ir realitāte. “Microsoft” sadarbībā ar publiskā un privātā sektora organizācijām nodrošina reālus risinājumus reālām problēmām.

Iestādes un uzņēmumi visā Baltijas reģionā atzīst mākslīgā intelekta potenciālu. Igaunijā Veselības apdrošināšanas fonds “Tervisekassa” sadarbojās ar “Microsoft” un “Fujitsu Estonia”, lai pārceltu savu infrastruktūru, tostarp SAP, uz “Azure”, tādējādi uzlabojot drošību, trīskāršojot inovāciju līmeni un samazinot izmaksas, vienlaikus saglabājot uzticamus veselības aprūpes pakalpojumus. “Microsoft” sadarbojās arī ar Igaunijas valdību, izstrādājot “Bürokratt” – pasaulē pirmo uz mākslīgo intelektu balstīto virtuālo asistentu, kas palīdz iedzīvotājiem izmantot digitalizētos valsts pārvaldes pakalpojumus. Latvijā valdība ir apzinājusies mākslīgā intelekta potenciālu pārveidot uzņēmējdarbību un sadarbojas ar “Microsoft”, lai izveidotu Nacionālo mākslīgā intelekta centru un veicinātu galvenās digitālās iniciatīvas.

“Microsoft” stiprina Baltijas valstis kā mākslīgā intelekta inovāciju centru, palīdzot uzņēmumiem augt, komandām sadarboties un cilvēkiem attīstīt nākotnes prasībām atbilstošas prasmes. Šo centienu pamatā ir “Microsoft” attīstības centrs Igaunijā (“MDCE”), kur izcili prāti veido “Microsoft Teams” un citus jaunākos risinājumus. “MDCE” ir vairāk nekā tikai tehnoloģiju centrs, kas iedvesmo nākamo paaudzi ar hakatonu un jaunuzņēmumu konkursu palīdzību, pulcējot talantus no vairāk nekā 30 valstīm, lai radītu pamanāmu ietekmi reģionā.

Nodrošinot “Microsoft 365 Copilot” mākslīgā intelekta iespēju pieejamību vietējās valodās, tostarp igauņu, latviešu un lietuviešu valodā, “Microsoft” nodrošina, ka mākslīgā intelekta rīki ir pieejami, noderīgi un aktuāli kopienām visā reģionā. Nesen “Copilot” tika atjaunināts, iekļaujot uzlabotu atmiņu un personalizāciju, veicot darbības lietotāja vārdā un efektīvāk veicot daudzpakāpju izpētes uzdevumus ar “Deep Research”.

Kiberdrošība kā biznesa nepieciešamība Baltijā

Pieaugošā ģeopolitiskā spriedze ir izraisījusi kiberuzbrukumu skaita pieaugumu, un arvien biežāk to mērķis ir NATO valstis. Jaunākajā“Microsoft Digital Defense” ziņojumā uzsvērta kiberoperāciju pastiprināšanās, kas apliecina, ka kiberdrošība ir uzņēmumu un valdību obligāts priekšnosacījums.

Lietuvas Nodarbinātības dienests ir noteicis jaunus kiberdrošības standartus publiskajā sektorā, pārejot no vietējām sistēmām un ieviešot “Microsoft 365 Copilot”, lai nodrošinātu drošu un atbilstošu mākslīgā intelekta izmantošanu. Pamatojoties uz “Microsoft” līgumu ar Lietuvas Valsts digitālo risinājumu aģentūru, Lietuvas valdības darbiniekiem ir pieejams “Microsoft 365” un tā funkcijas, kas atbilst mūsdienu drošas darba vietas vajadzībām. Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmums “Rīgas satiksme” sadarbojās ar “Microsoft” un vietējiem partneriem, lai ieviestu jaunu videonovērošanas risinājumu “Azure” vidē, ietaupot aptuveni 40 % izmaksu. Pārvietojot mantotos serverus uz “Azure”, tika uzlabota darbības nepārtrauktība un drošība, kā arī uzlabota kiberdrošība, izmantojot “Defender for Cloud” un “Sentinel”.

“Kiberapdraudējumi attīstās nepieredzēti strauji, tāpēc mākslīgā intelekta aģenti kļūst par būtisku mūsdienu drošības sistēmu sastāvdaļu. Nākamajā “Microsoft Security Copilot” fāzē mākslīgā intelekta aģenti ir izstrādāti tā, lai uzņemtos vēl lielāku lomu, nodrošinot autonomu aizsardzību reāllaikā tādās svarīgās jomās kā pikšķerēšana, datu drošība un identitātes pārvaldība, kas kļūst par mūsdienu drošības nepieciešamību,” komentēja Leonīds Polupans.

Noturības uzlabošana un ekonomiskās izaugsmes veicināšana

Tā kā Eiropa saskaras ar daudzām problēmām un pieaugošām digitālajām vajadzībām, mākslīgais intelekts ir atslēga uz noturību un izaugsmi. Ņemot vērā pieaugošās kiberdrošības un datu pārvaldības vajadzības, “Microsoft” ir apņēmies nodrošināt drošus, uz mākslīgo intelektu balstītus risinājumus, kas atbalsta reģiona digitālo ekonomiku. Ar “Azure AI Foundry” palīdzību, kas nesen kļuvis spējīgāks, uzņēmums nodrošina izstrādātājiem piekļuvi vairāk nekā 1800 pamata modeļiem no “OpenAI”, “Meta”, “Mistral”, “DeepSeek” un citiem. Tas arī atbalsta jaunuzņēmumus un neatkarīgos programmatūras tirgotājus, lai tie varētu ieviest inovācijas vietējā un globālā mērogā, izmantojot “Microsoft for Startups Founders Hub”.

“Microsoft” atbalsta mākslīgā intelekta prasmju attīstību. Eiropā vairāk nekā 2,9 miljoni cilvēku jau ir ieguvuši digitālās prasmes, izmantojot “Microsoft” programmas, un mērķis ir līdz 2025. gadam sasniegt 8 miljonus. Turklāt reģionālās iniciatīvas ietver hakatonus, “AI Skills 4 Women” programmu, kas izstrādāta sadarbībā ar “Founderz”, un “AI Skills Fest” iniciatīvu. Bezmaksas mākslīgā intelekta mācīšanās rīki, izmantojot “LinkedIn Learning” un“Microsoft Learn”, ir pieejami ikvienam un jebkurā vietā.

Ar skatu nākotnē: mākslīgā intelekta ieviešana, prasmju apguve un ieguldījumi talantos

“Microsoft” joprojām ir apņēmības pilns nodrošināt, ka mākslīgais intelekts, kļūstot par vispārējas nozīmes tehnoloģiju (GPT), sniedz labumu visiem. Turpinot investēt infrastruktūrā, inovācijās un talantos, uzņēmums palīdz veidot mākslīgā intelekta ekonomiku, kas balstīta uz tādām Eiropas vērtībām kā privātums, pārredzamība un drošība.

“Lai izmantotu mākslīgā intelekta pārveides potenciālu, Baltijas reģiona līderiem ir pienācis laiks rīkoties. Piešķirot prioritāti digitālajām prasmēm, veicinot MVU mākslīgā intelekta ieviešanu un ieguldot IKT talantos, mēs varam atraisīt jaunas ekonomiskās iespējas un nodrošināt nākotnei gatavu darbaspēku,” secināja Leonīds Polupans.

Kopā ar spēcīgu partneru ekosistēmu “Microsoft” joprojām ir apņēmības pilns veicināt šīs pārmaiņas, izmantojot inovācijas, sadarbību un stratēģiskās investīcijas Baltijas reģionā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt