Planšetdatori ir piedzīvojuši evolūciju – laika gaitā tie no šķietami vienkāršiem izklaides rīkiem pamazām pārtapuši par komplicētām ierīcēm, kas sevī apvieno mobilā tālruņa, klēpjdatora, televizora un pat spēļu konsoles funkcijas, kļūstot par ikdienas palīgu visdažādāko uzdevumu veikšanā neatkarīgi no atrašanās vietas. Šī ierīce ir daudz pilnīgāka un tā spēj paveikt daudz vairāk nekā iedomājamies, nodrošinot visu nepieciešamo gan produktīvam darbam un mācībām, gan laiskai atpūtai un izklaidei.
Ērtai zināšanu pārnesei
Planšetdatori mācību procesā var sniegt ieguvumus gan skolēniem un studentiem, gan arī mācībspēkiem. Pirmkārt, tie nodrošina tūlītēju piekļuvi plašam informācijas klāstam – skolēni un studenti var meklēt informāciju internetā, lejupielādēt dažādus mācību materiālus, kā arī sazināties ar skolotājiem un pasniedzējiem, lai saņemtu nepieciešamo palīdzību kāda uzdevuma izpildē. Otrkārt, planšetdatoros ir pieejamas dažādas izglītojošas lietotnes, kas var būt noderīgas mācību procesā, piemēram, lietotnes matemātikas, lasītprasmes un valodu apguvei. Tāpat ir iespējams izstrādāt arī individuāli pielāgotus mācību stundu plānus, kas atbilst katra studenta mācīšanās stilam, tā vietā, lai samierinātos ar viena veida pieeju visiem.
“Tā kā planšetdatori ir ērti pārnēsājami, tos ir viegli paņemt līdzi, lai gūtu mācību pieredzi, atrodoties ārpus skolas sola, dokumentējot, fotografējot, veidojot video un balss ierakstus par piedzīvoto. Izglītojošās ierīces var piedāvāt arī jēgpilnas mācību spēles, kas palīdz skolēniem un studentiem apgūt jaunas prasmes, vienlaikus izklaidējoties,” skaidro Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs.
Planšetdatori darbojas arī kā elektroniskās grāmatas – tajos var lejupielādēt PDF failus, komiksus, garus tīmekļa rakstus, klasiskus romānus un pat skolas obligāto literatūras sarakstu. Pateicoties ierīces funkcionalitātei, gari lasāmgabali vairs nav skolēnu un studentu bieds, jo lasīšanu ērti var pielāgot ikdienas steidzīgajam ritmam, apvienojot patīkamo ar lietderīgo.
Produktivitātei un klātesamībai
Planšetdatoru kompaktums un pārnēsājamība izpelnījusies uzslavas no darbiniekiem, kuri bieži atrodas ceļā. Tā kā planšetdators ir viegls un aizņem maz vietas, tas ir daudz labāks ceļojuma biedrs nekā klēpjdators, turklāt planšetdatora izmērs ir piemērots, lai varētu ērti lasīt un atbildēt uz svarīgiem darba e-pastiem, neapgrūtinot redzi. Papildus vieglai pārnēsājamībai tas nodrošina arī ilgāku akumulatora darbības laiku un zemākus drošības problēmu riskus publiskajos interneta tīklos. Tagad darba komandējumi vairs nesagādā raizes par iekavētiem darbiem, jo visu iespējams paveikt ar šīs viedierīces palīdzību.
“Planšetdatori ir lieliski piemēroti arī sanāksmēm vai prezentācijām ar kolēģiem un biznesa klientiem gan klātienē, gan hibīdrežīmā. Piemēram, ja nepieciešams pierakstīt svarīgas sarunas detaļas, to ir daudz vieglāk paveikt ar planšetdatoru, taču, ja piezīmju veikšanai laika nav, planšetdatorā iespējams saglabāt sapulces vai prezentācijas audioierakstu un to noklausīties vēlāk. Ņemot vērā, ka šī viedierīce ir aprīkota ar kameru un augstvērtīgu skaņas sistēmu, tā ir noderīgs rīks arī videokonferenču laikā. Piemēram, Huawei MatePad planšetdators nodrošina skaņas uztveršanas un trokšņu samazināšanas funkcijas, pateicoties trim iebūvētajiem mikrofoniem un trokšņu slāpēšanas tehnoloģijai, kuras algoritmi reāllaikā spēj atšķirt un filtrēt balsis no nevēlamiem trokšņiem,” norāda eksperts.
Izklaidei un talantu attīstībai
Neraugoties uz vecumu un lietotāja tehnoloģiskajām iemaņām, planšetdators spēj piedāvāt izklaides iespējas katrai dzīves situācijai. Laika kavēklis bērniem garākā pārbraucienā ar automašīnu vai seriāla skatīšanās pirms miega mīļākajā filmu straumēšanas vietā – planšetdators var to visu un vēl vairāk. Iemīļotāko filmu skatīšanās, mūzikas straumēšana, iepazīšanās ar ziņu aktualitātēm, kā arī foto un video uzņemšana vairs nav vienīgās izklaides iespējas – šodien šī viedierīce dažādu radošo jomu pārstāvjiem piedāvā attīstīt savu talantu un idejas vienkāršā, nepiespiestā veidā, piemēram, radot mūziku, pilnveidojot digitālās gleznošanas prasmes vai rakstot.