ITM 2025: Eksperti veidos stratēģijas mākslīgā intelekta izmantošanai efektīvai mācību procesa transformācijai

Rīgā norisināsies 24. starptautiskā konference “Informācijas tehnoloģijas un vadība” (ITM 2025), kas kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem pasākumiem reģionā, apvienojot akadēmisko vidi, tehnoloģiju nozari un uzņēmējdarbību. Šī gada tēma – “Inovācijas un tendences mūsdienu izglītībā” – uzsver nepieciešamību pēc dinamiskas, uz nākotni vērstas domāšanas, risinot aktuālākos izaicinājumus mūsdienu digitālajā un izglītības vidē. Konference notiks 2025. gada 24. un 25. aprīlī, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā (ISMA).

Konference ir platforma, kur akadēmiķi, nozares eksperti, politikas veidotāji un uzņēmēji no visas pasaules dalās zināšanās un pieredzē, lai kopīgi meklētu risinājumus tādām tēmām kā darba tirgus pārmaiņas, digitālo prasmju trūkums, kiberdrošība, uzņēmējdarbības digitalizācija, ilgtspējīgas inovācijas un digitālās plaisas mazināšana.

“ITM 2025 diskutēsim, kā Latvija var kļūt par izglītības inovāciju līderi Baltijā, attīstot mākslīgā intelekta potenciālu izglītībā. Nākotnes izglītības ekosistēma būs balstīta uz sadarbību starp akadēmisko vidi, tehnoloģiju nozari un darba devējiem, un starptautiskā konkurētspēja sākas ar zināšanām un tehnoloģijām. Paredzams, ka mākslīgais intelekts radīs ne tikai jaunus rīkus izglītības iestādēm, bet arī prasīs jaunas pieejas mācīšanai un vadībai. Latvija var kļūt par piemēru Baltijas reģionā, ja šīs pārmaiņas tiek īstenotas gudri un stratēģiski. ITM 2025 pulcēs ekspertus, lai veidotu stratēģijas, kā mākslīgo intelektu pielietot efektīvai mācību procesa transformācijai Latvijā,” uzsver Andrejs Cinis, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) prorektors.

Konferences pirmajā dienā, 24. aprīlī, uzmanība tiks pievērsta izglītības inovācijām. Pieredzējuši eksperti no Latvijas un ārvalstīm dalīsies savā redzējumā par to, kā izglītību padarīt atvērtāku, inovatīvāku un pielāgotu mūsdienu darba tirgus prasībām, diskutējot par mākslīgā intelekta integrāciju skolās, starptautisko izglītības sistēmu salīdzinājumu, tehnoloģiju un pedagoģijas mijiedarbību, kā arī starpdisciplināro prasmju nozīmi un pieprasījumu Latvijā. 

Otrajā dienā, 25. aprīlī, konference fokusēsies uz aktuālajām tendencēm informācijas tehnoloģiju un vadības jomā – par mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās pielietojumu biznesā, blokķēdes tehnoloģiju izmantošanu, viedpilsētu attīstību, mākoņdatošanas ietekmi uz uzņēmējdarbību, kā arī kiberdrošības un datu aizsardzības jautājumiem. 

Konference apvienos Slovākijas, ASV, Lietuvas, Ukrainas, Bulgārijas, Izraēlas, Latvijas profesionāļus gan no akadēmiskajām institūcijām, gan izglītības nozares un valsts sektora, lai piedāvātu vērtīgus ieskatus un risinājumus izglītības nākotnes veidošanai.

RTU Rīgas Biznesa skolas akadēmisko lietu direktors Claudio A. Rivera, runās par inovāciju virzību izglītības iestādēs un to “humanizāciju” – cilvēkcentrētu pieeju vadībā un attīstībā. No publiskā sektora skatpunkta mākslīgā intelekta iespējas un izaicinājumus valsts iestādēs iezīmēs Saeimas deputāts un Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs. 

Savukārt ISMA e-komercijas pasniedzējs un produktu vadītājs vairākos tehnoloģiju uzņēmumos Raitis Sevelis pievērsīsies vienai no aktuālākajām tēmām – mākslīgā intelekta izglītībai Latvijas skolās, uzsverot tās nozīmi nacionālās konkurētspējas un drošības kontekstā. Konferencē tiks aplūkota arī darba tirgus dinamika – Swisscom personāla eksperte Līga Valaine atklās, kā pieaug nepieciešamība pēc starpdisciplinārām prasmēm un kā tas maina darba vidi Latvijā.

ITM 2025 konference norisināsies 2025.gada 23. un 24.aprīlī, ISMA augstskolā (Valērijas Seiles 1, k-6, Rīga). Reģistrācija un plašāka informācija: www.ismaitm.lv , e-pasts  [email protected]

Konferences tiešraide: https://www.youtube.com/@ITMISMA

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt