No viedtelevizora līdz mākslīgā intelekta televizoram – kā mainās mūsu skatīšanās paradumi?

Televizoru tehnoloģijas nemitīgi attīstās, turklāt mājas izklaides iespējas kļūst arvien personalizētākas. Mēs vairs neesam tikai pasīvi skatītāji – jaunās tehnoloģijas piedāvā personalizētu saturu, pielāgo attēla un skaņas kvalitāti, kā arī ļauj mijiedarboties ar viedo asistentu palīdzību. Bet vai mākslīgā intelekta risinājumi patiešām maina mūsu skatīšanās pieredzi? Kā arī, vai viedtelevizors vēl ir pietiekami labs mūsdienu prasībām? Viedoklī dalās “LG Electronics” produktu treneris Andris Kalniņš. 

Viedtelevizori – straumēšanas un ērtības laikmets

Viedtelevizori jau labu laiku ir kļuvuši par standartu – tie piedāvā piekļuvi straumēšanas platformām, interneta pārlūkošanai un dažādām lietotnēm. Tas nozīmē, ka skatītāji paši var veidot savu saturu un programmu – izvēlēties, kad un ko skatīties, nevis pielāgoties TV kanālu grafikam. Šādi televizori parasti atbalsta balss vadību un ļauj viegli integrēties ar citām viedierīcēm mājās.

Lielākais ieguvums? Brīvība. Nav nepieciešams kabelis vai dekoders, lai baudītu jaunākās filmas un seriālus – atliek tikai atvērt lietotni un izvēlēties. Bet vai ar to pietiek?

Mākslīgā intelekta televizori – nākamais solis pielāgotā skatīšanās pieredzē

Mākslīgā intelekta risinājumi sola vairāk nekā tikai straumēšanu. Šādu televizoru galvenā priekšrocība ir spēja analizēt un pielāgot saturu. Piemēram, attēla kvalitāte tiek automātiski uzlabota – pat ja skatāmies vecu filmu, mākslīgais intelekts to padarīs asāku un detalizētāku.

Skaņa pielāgojas telpai un fonam – ja ir fona troksnis, dialogs kļūst skaidrāks. Tāpat mākslīgais intelekts var ieteikt saturu, ņemot vērā skatīšanās paradumus. Bet kur ir robeža starp ērtību un algoritmu pārāk lielu kontroli pār to, ko mēs skatāmies?

LG, piemēram, izmanto AI tehnoloģiju savos jaunākajos televizoros, lai optimizētu attēla un skaņas kvalitāti reāllaikā. Pateicoties mākslīgā intelekta algoritmiem, LG OLED un QNED televizori spēj automātiski pielāgot spilgtumu, kontrastu un skaņu atbilstoši telpas apstākļiem. Turklāt ar LG webOS platformu lietotāji iegūst intuitīvu un pielāgojamu interfeisu, kas padara skatīšanās pieredzi vēl ērtāku.

Cik daudz tehnoloģiju mums vajag?

Jautājums par izvēli starp viedtelevizoru un mākslīgā intelekta televizoru ir ne tikai par tehnoloģijām, bet arī par mūsu pašu skatīšanās ieradumiem. Ja galvenais ir piekļuve straumēšanas pakalpojumiem un vienkārša vadība, viedtelevizors būs pietiekams. Taču, ja vēlamies maksimāli pielāgotu skatīšanās pieredzi un kvalitatīvāku attēlu, mākslīgā intelekta televizors varētu būt labāks risinājums.

Galu galā, tehnoloģijas attīstās, bet galvenais paliek nemainīgs – mēs vēlamies baudīt labu saturu. Vai mākslīgais intelekts padarīs to vēl labāku? Laiks rādīs.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt