Rīgā diskutēs par kriptovalūtas ietekmi uz ekonomiku

Vai nākotnē maksāsim ar kriptoeiro, vai kriptovalūta un blokķēdes var palīdzēt uzņēmējiem pelnīt vairāk un kā tiek kontrolēta “virtuālā nauda”? Lai skaidrotu sabiedrībai, kā ar kriptovalūtas palīdzību nopelnīt, droši strādāt un kādu potenciālu kriptovalūta un blokķēdes var piedāvāt uzņēmumiem un sabiedrībai, šī gada 13. decembrī Rīgā, “Grand Poet Hotel”, Raiņa bulvārī 5/6, norisināsies kriptovalūtas ekonomikas konference “Kriptovalūta un blokķēdes: kur ir nauda?”.

Ekonomiskās krīzes laikā, 2009. gadā pasaulē parādījās pirmā decentralizētā kriptovalūta Bitcoin. Kriptovalūtas vērtībai augot, tā sāka piesaistīt ne tikai interesentus, bet arī finanšu kontrolierus, kas brīdināja par jaunās valūtas potenciālajiem riskiem. Blokķēde, kas izgudrota 2008. gadā, kalpo kā publisks visu jebkad veikto transakciju arhīvs. Kriptovalūtas un blokķēdes ir palīdzējušas realizēt vairākus veiksmes stāstus un attīstīt jaunas biznesa idejas, tomēr daudzi uzņēmumi, neapdomīgi riskējot ar jauno valūtu, ir zaudējuši visu. Pēkšņs cenu kāpums un straujš kritums kriptovalūtā un blokķēdēs ir piesaistījis ne tikai mediju, bet arī banku un valsts iestāžu uzmanību, jautājot, kurš ir atbildīgs par digitālās valūtas kontrolēšanu un kas pasargās tās lietotājus.

Konferencē “Kriptovalūtas un blokķēdes: kur ir nauda?” eksperti no Ekonomikas ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK), Latvijas Bankas, “Nasdaq Riga”, “PricewaterhouseCoopers”, “PNB Banka”, “Exante” un citām organizācijām dalīsies ar savu redzējumu par to, kā mainās pasaule un kāpēc ir nepieciešams veicināt sabiedrības izpratni par blokķēdēm un izkliedētās uzskaites tehnoloģiju. Tāpat tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – kas un kā regulē kriptovalūtu operācijas Latvijā, Eiropā un pasaulē, kādi ir iespējamie riski un kā sevi pasargāt, strādājot ar kriptovalūtu un blokķēdēm, kā arī – vai mūsu dzīves laikā izmantosim kriptoeiro, kā maksājumu līdzekli?

“Kriptovalūtas, kuras precīzāk dēvēt par “kriptoaktīviem”, un blokķēdes tehnoloģija ir attīstījusi pavisam jaunu sabiedrības modeli, kurā cilvēki uzticas nezināmai virtuālajai valūtai. Šis fenomens ir devis digitālajai paaudzei resursus, kas ļauj veidot un attīstīt līdz šim vēl neredzētas biznesa idejas un sadarbības modeļus. Kamēr uzņēmēju un sabiedrības interese par kriptovalūtas un, īpaši blokķēdes tehnoloģiju, tikai pieaug, tas rada jauna veida pārraudzības izaicinājumus uzraugošajām finanšu institūcijām,” stāsta Deniss Fiļipovs, maksājumu sistēmu politikas daļas vadītājs Latvijas Bankā.

Eksperti konferencē arī ieskicēs savu redzējumu, kā iespējams radīt jaunus risinājumus un biznesa modeļus, balstoties uz kriptovalūtu, kā blokķēžu iniciatīva strādā enerģētikas nozarē un kā nodrošināt vispārīgās datu regulas (GDPR) ievērošanu.

Konferences rīkotāju “Kapitāls Networks” vadītāja Zanda Lazda: “Šī būs apjomīga konference, kas veltīta karstai un savā ziņā noslēpumiem apvītai finanšu nozares tēmai. Kriptovalūta un blokķēdes no pirmsākumiem ir piesaistījušas tūkstošiem interesentu, un no vienkāršas brīvā laika aizraušanās iekļuvušas arī biznesa veiksmes stāstu kategorijā ar nopelnītiem miljoniem. Šīs konferences uzdevums ir kliedēt mītus par kriptovalūtu un blokķēdēm, paverot plašāku skatījumu uz iespējām, ko tās piedāvā.”

Konferences programma un plašāka informācija par runātājiem pieejama: mājaslapā.

Mediju pārstāvji aicināti pieteikt savu dalību konferencei “Kriptovalūta un blokķēdes – kur ir nauda?” līdz 11.decembrim, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot pa tālruni 26027050.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt