Vai sākas mākslīgā intelekta dominance pār cilvēci? Kādām jābūt nākotnes vēlēšanām Latvijā, un kā iekodēt sievieti tehnoloģijās? Līdzās diskusijām par jaunuzņēmumu attīstību šie ir vien daži no jautājumiem par un ap tehnoloģijām un digitalizāciju, uz kuriem atbildes varēs meklēt Sarunu festivālā LAMPA 9. un 10. jūnijā Cēsīs.
Pilsētvides digitalizācija, sieviete tehnoloģijās, jaunuzņēmumu ekosistēmas nākotne – šīs ir vien dažas no tēmām, kas tiks apskatītas Tehnoloģiju un inovāciju teltī visa festivāla norises garumā. Taču tā nebūt nebūs vienīgā vieta Cēsīs, kas iedvesmos sarunām par tehnoloģijām un digitalizāciju.
Mākslīgais intelekts
Mākslīgais intelekts nav Google meklētājs, tas ir radīts, lai būtu uzticams cilvēku sabiedrotais – visiem pieejams, radošs, gudrs un… cilvēcīgs. Par mākslīgā intelekta attīstību un to, kāda būs tā mijiedarbība ar cilvēci nākotnē, psihologi, zinātnieki, digitālo paradumu pētnieki, sociālantropologi un citi eksperti sarunāsies diskusijā “ChatGPT: vai sākas mākslīgā intelekta dominance pār cilvēci?” un zinātnes kafejnīcā “Mākslīgais intelekts — cilvēka labākais draugs vai lielākais drauds?”. Bet vairāk par to, kā tehnoloģijas izmantot savā labā, – Latvijas Informācijas un tehnoloģiju klastera un Digitālās inovācijas centra un Cēsu novada pašvaldības diskusijā “Mākslīgs? Virtuāls? Digitāls? Reāls?”
Tehnoloģijas, mācīšanās un nākotnes profesijas
“Tehnoloģijas mainīs veidu, kādā dzīvojam” – to dzirdam ik uz stūra, taču ko īsti tas nozīmē? Par to, kādas ir nākotnes profesijas un tehnoloģijas un kas palīdzēs tās nodrošināt, TV3 analītiskajā raidījumā “Kolektīvais saprāts” uz Skatuves DOTS spriedīs žurnālists Jānis Krēvics un mākslīgā intelekta attīstītājs un start-up uzņēmējs Zigmārs Bērziņš. Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina uz improvizētu komandu spēli ar diskusiju “Digitālā skola un analogās zināšanas – kā mācīsies nākotnes skolēni?”, savukārt diskusijā un meistarklasē “Mācīšanās caur spēli un radošumu” tiks risināti jautājumi par to, kā tehnoloģijas maina un turpinās mainīt mācīšanos, piedāvājot dalībniekiem apgūt praktiskas mācīšanās metodes caur spēli un radošumu.
Datu drošība un vēlēšanu nākotne
Intelektuālā īpašuma aizsardzība ir mūsu laikmeta vērtība – tāpat kā demokrātiska sabiedrība. Par to, kas jāzina mūsu tiesību un privātuma aizsardzībai internetā, – Patentu valdes un Datu valsts inspekcijas diskusijā “NEnopietns randiņš ar nopietnām sekām”. Diskusijā “Vēlēšanas 2.0 – skats nākotnē” Centrālā vēlēšanu komisija kopā ar jauniešiem, vēlētājiem, ekspertiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem meklēs atbildes uz to, kādai būtu jāizskatās vēlēšanu nākotnei, savukārt jaunākos festivāla viesus priecēs Jauniešu programmēšanas darbnīca Tehnoloģiju un inovāciju teltī.