“Tet” datu centru bizness 2024. gadā audzis par 16%

2024. gada pirmajos deviņos mēnešos tehnoloģiju un inovāciju uzņēmuma “Tet” datu centru biznesa apgrozījums ir pieaudzis par 16%, salīdzinot ar tādu pašu periodu pagājušajā gadā. Palielinās arī nozaru skaits, kas sākušas aktīvāk izmantot datu centru pakalpojumus, tajā skaitā mazumtirdzniecība, e-komercija un ražošana. Klientu interese pārcelt uzņēmumu IT infrastruktūru uz datu centriem un mākoņskaitļošanas platformām ir motivējusi paplašināt uzņēmuma datu centru globālo infrastruktūru un sākt darbu pie vairākiem jauniem projektiem. 

Tet Cloud infrastruktūra Frankfurtē paplašina rezervēšanas iespējas

No 2024. gada maija “Tet” ir paplašinājis Tet Cloud platformas ģeogrāfisko pārklājumu un klientiem sniedz iespēju savus datus izvietot arī Vācijā, papildus jau esošajiem datu centriem Rīgā. “Šāds stratēģisks solis veikts, ņemot vērā klientu pastiprinātu interesi par drošas un uzticamas datu glabāšanas infrastruktūras nodrošināšanu ārpus Latvijas. Jaunā infrastruktūra gūst lielu atsaucību klientu vidū, jo tā nodrošina ģeogrāfisku infrastruktūras dublēšanu vairāk nekā 1500 kilometru attālumā no Rīgas un atrodas vienā no jaudīgākajiem un drošākajiem datu centriem FR5, kas pieder uzticamajam un atpazīstamajam starptautiskajam datu centru pakalpojumu sniedzējam Equinix,” stāsta Tet datu centru biznesa attīstības direktors Māris Sperga.

Jauns datu centrs Salaspilī – inovatīva pieeja augstas veiktspējas skaitļošanai un ilgtspējai

Investējot 30 miljonus eiro, “Tet” nākamgad sāks darbu pie jauna DC7 datu centra būvniecības Salaspilī. Datu centra tehnoloģiskās sistēmas piedāvās inovatīvus kiberdrošības risinājumus, kā arī unikālas iespējas klientiem uzglabāt datus augstas veiktspējas skaitļošanas iekārtās, nodrošinot 30 kW+ dzesēšanas jaudas uz statni. Salaspils datu centrs būs pirmais projekts Latvijā, kurā siltumenerģija, kas rodas centra darbības procesā, tiks nodota uzņēmumam “Salaspils Siltums” un piegādāta vietējiem iedzīvotājiem. 

Pieaug interese par datu drošību un vienotiem IT pakalpojumiem

Jaunā kiberdrošības direktīva NIS2 un kiberuzbrukumu pieaugums uzņēmumu sistēmām palielinājis pieprasījumu pēc drošas datu uzglabāšanas pakalpojumiem. “Pēdējo mēnešu laikā arvien vairāk uzņēmumu Latvijā, īpaši mazumtirdzniecības, e-komercijas un ražošanas nozarē, datu glabāšanai sākuši izmantot ārējos datu centrus vai mākoņskaitļošanas platformas. Uzņēmumi biežāk izvēlas vienu, uzticamu pakalpojumu sniedzēju, kas nodrošina gan infrastruktūras un datu izvietošanas iespējas, gan IT drošības pakalpojumus,” skaidro M.Sperga. 

Mākslīgā intelekta risinājumu ieviešana uzņēmējdarbībā

Augusi arī uzņēmumu interese par mākslīgā intelekta (MI) izmantošanas iespējām, lai uzlabotu savas darbības efektivitāti un radītu jaunus risinājumus biznesa attīstībai. Arī “Tet” ir uzsācis pētījumus šajā virzienā, lai jau 2025. gadā klientiem piedāvātu infrastruktūru, kas nodrošina MI risinājumu integrāciju uzņēmuma procesos.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt