Ziņas

Protestējot pret Čehijas valdības noslēgto dārgo līgumu, programmētāji par velti izstrādā vinješu iegādes sistēmu

Čehijā sešdesmit programmētāji bez maksas izveidojuši alternatīvu informācijas tehnoloģiju sistēmu autoceļu izmantošanas nodevas samaksas uzlīmju pārdošanai, tā protestējot pret pārmērīgi dārgo līgumu, ko šādas sistēmas iegādei noslēgusi valdība.

Premjerministra Andreja Babiša valdība bez konkursa bija noslēgusi līgumu ar Polijas kompānijas “Asseco” meitasuzņēmumu “Asseco Central Europe” par 401 miljonu čehu kronu (16 miljoniem eiro). Sašutis par tik lielu summu, Prāgas informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “Actum” īpašnieks Tomāšs Vondrāčeks organizēja hakatonu, kurā 60 programmētāji no Čehijas un ārzemēm šādu sistēmu izstrādāja par velti – https://fairznamka.cz

Mūs vadīja vēlme protestēt pret pārmērīgi dārgo valdības līgumu sistēmu, kura dēļ tiek izšķiesta mūsu nauda,” žurnālistiem sacīja Vondrāčeks.

Skandāla dēļ par pārmērīgi dārgo līgumu ar “Asseco” pagājušajā nedēļā zaudēja amatu Čehijas transporta ministrs Vladimirs Kremliks.

Bezmaksas sistēmā ir divi e-veikali un “Android” un “iOS” mobilo tālruņu lietotnes. Tās izmantojot, var iegādāties elektroniskās vinjetes, nevis fiziskas uzlīmes, kādas tiek izmantotas tagad. Turklāt, pateicoties brīvprātīgajiem entuziastiem, sistēmu var izmantot ne tikai čehu, bet arī citās valodās, pat japāņu.

Premjers Babišs paziņojis, ka valsts izmantos šo sistēmu, ja tā izturēs pārbaudes.

Atbildēt

Līdzīgi raksti