Tehnoloģiju jaunumi

Qualcomm parāda “pasaulē pirmo” Wi-Fi 7 mikroshēmu

Qualcomm Mobile World Congress (MWC) pasākumā Barselonā ir parādījis “pasaulē pirmo” ar Wi-Fi 7 saderīgo produktu. Uzņēmums apgalvo, ka FastConnect 7800 mikroshēma ļaus sasniegt maksimālo ātrumu 5,8 Gb/s un 2 milisekunžu latentumu dažādās ierīcēs – tiklīdz būs pieejams saderīgs tīkla aprīkojums.

Kā liecina nosaukums, Wi-Fi 7 ir jaunākā bezvadu interneta tehnoloģijas paaudze. Tā standartizācija joprojām ir agrīnā stadijā, un Pasaules Platjoslas alianse (WBA) negaida, ka pirmās Wi-Fi 7 ierīces būs pieejamas ātrāk kā 2025. gadā. Daži nozares pārstāvji uzskata, ka šo termiņu varētu paātrināt. Paredzams, ka līdz 2022. gada otrajai pusei Qualcomm izlaidīs FastConnect 7800, lai to varētu iekļaut komerciāli pieejamās ierīcēs.

Mikroshēma sasniedz nominālo ātrumu un latentumu, izmantojot tehnoloģiju, kas angliski tiek saukta par High Band Simultaneous (HBS) multi-link un vienlaikus izmanto gan 5 GHz, gan 6GHz joslu. Šādi tiek arī atslogota 2,4 GHz josla, kas parasti ir vairāk noslogota, jo to izmanto arī Bluetooth tehnoloģijas.

Izmantojot Dual Bluetooth tehnoloģiju, kas apvienota ar Snapdragon Sound tehnoloģiju, tiek uzlabots  Bluetooth enerģijas patēriņš, darbības rādiuss un ierīču savienošanās ātrums, lai jebkura ierīce, ko darbina mikroshēma, varētu nodrošināt labāku skaņas veiktspēju. Qualcomm norāda, ka visas šīs īpašības nodrošinās savienojamības veiktspēju, kas nepieciešama nākotnes viedtālruņiem, datoriem un paplašinātām realitātes austiņām.

“Pirmā Wi-Fi 7 risinājuma ieviešana nozarē varētu būt pietiekama dažiem, bet ar HBS Multi-Link ieviešanu mēs sasniedzam nākamo līmeni,” min Dino Bekis Qualcomm Technologies pārstāvis. “Savienojumā ar līdz pat 50% mazāku enerģijas patēriņu un Intelligent Dual Bluetooth ar progresīvām Snapdragon Sound iespējām, FastConnect 7800 ir labākais klientu savienojamības piedāvājums industrijā.”

Taču pirms šī tehnoloģija ir pieejama, visticamāk paies laiks, kamēr Wi-Fi 6  nostiprināties tirgū. Jaunā tehnoloģija garantētu augstāku veiktspējas un uzticamības līmeni, it īpaši tīklos, kuros vairākas ierīces konkurē par joslas platumu. Tikmēr telesakaru nozarē pakalpojumu sniedzēji varētu uzlabot Wi-Fi ātrumu.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti