Unicode nesen izveidoja savu jauno emociju sarakstu 2019. gadam, un atjauninājumā tiks pievienoti 230 jauni simboli, piemēram, balta sirds, Hindu templis, yo-yo u.c.
Lai gan jauno emociju saraksts ir pabeigts, tie joprojām būs jāgaida vairāki mēneši pirms atjauninājuma sasniegšanas ierīcēs. Unicode plāno izlaist atjauninājumu martā, taču pēc tam, kad lietojumprogrammas un operētājsistēmas tiks atbalstītas jaunajām rakstzīmēm, būs nepieciešams laiks. Atjauninājumi sāksies aprīlī un turpināsies līdz gada beigām, saskaņā ar Emojipedia.
Emoji mīļotāji var gaidīt vairākus jaunus dzīvnieku emocijas – ūdri, flamingo, orangutānu un sesku. Ir pieejami arī jauni pārtikas produktu emocijas – vafeles, sviests, sīpols, ķiploki un sulas kaste.
Unicode arī racionalizē dažus tā simbolus, tāpēc tagad sirds, aplis un kvadrātveida emocijas būs pieejamas pilna krāsu varavīksnēs. Emojipedia atzīmē, ka simbols “balta sirds” ir bijis populārs pieprasījums (melnā sirds bija arī īpaši populārs papildinājums 2016. gadā).
Šī gada kultūra ir viens no visdažādākajiem emociju atjauninājumiem, ar simboliem, kas pārstāv dažādas kultūras. Starp tiem ir sari, hindu templis, Maté un Diya lampas emocija. Ir arī 70 jaunas kombinācijas “pāris ar rokām” emocijām, lai nodrošinātu, ka visi pāri var tikt attēloti katrā ādas tonī.
Atjauninājumā ir iekļauts arī vairākas emocijas, kas pārstāv nedzirdīgo un neredzīgo kopienu un cilvēkus ar invaliditāti. Simbolus, kurus Apple piedāvāja pagājušajā gadā, ietver cilvēkus ar roku un mehanizētiem ratiņkrēsliem, protēžu ekstremitātēm un servisa suņiem. Unicode arī pievienoja četrus papildu simbolus, kas nebija Apple sākotnējā simbolu piedāvājumā.
Jūs varat izlasīt vairāk par katru jaunu emociju Emojipedia.
2 Responses
Interesanti, ar ko emoji īsti atšķiras no seno civilizāciju hieroglifiem. 🙂 Laikam jau uz to pusi atkal bīdamies. 🙂
Hieroglifiem bija konkrēta nozīme un jēga. Emotikoniem tādas nav. Atgriežamies vēl senākā pagātnē, kad neandertālieši ar kakām nošvīkāja alas sienas, kad ar pirkstu noslaucīja dibenu.