Kā pārbaudīt klēpjdatora akumulatora stāvokli

Kaut arī litija jonu akumulatori ir viens no visbiežāk izmantotajiem akumulatoru veidiem mūsu elektroniskajās ierīcēs, problēma ar tiem ir tāda, ka laika gaitā tie zaudēs lādiņu. Katrā akumulatorā ir noteikts lādiņu skaits, kas laika gaitā un citu vides faktoru ietekmē zaudē savu uzlādi un galu galā pārstāj darboties tikpat efektīvi, kā agrāk.

Ja jums ir klēpjdators, kas jums parasti turējās 6 stundas uz akumulatora, bet tagad jums izdodas izspiest tikai 3 stundas, pirms tas izlādējas līdz zemam līmenim, nesatraucieties, jūs neesat viens.

Kas ir akumulatora cikls?

Akumulatora cikls pamatā ir akumulatora uzlāžu skaits kopš brīža, kad esat to sācis lietot. Ar katru pilnu uzlādi (no 0% līdz 100%) skaita kā pilnu ciklu, jo lielāks ciklu skaits jums ir, jo vecāks ir akumulators un, jo ātrāk tas sasniegs savas robežas,  tas vairs nebūs tik efektīvs, kā sākumā.

Piemēram, ja jūs izmantojat klēpjdatoru no 100% līdz 50% un pēc tam uzlādējat to līdz 100%, tā ir puse no cikla. Ja jūs atkārtojat šo procesu vēlreiz, tas tiek skaitīts kā viens cikls. Tas pats būs, ja piecas reizes uzlādējat klēpjdatora akumulatoru no 0% līdz 20%.

Kā pārbaudīt jūsu MacBook akumulatora ciklu

Tas ir diezgan vienkārši, lai pārbaudītu MacBook akumulatora ciklu.

1. Turiet taustiņu Option un noklikšķiniet uz Apple menu un izvēlieties System Information.

2. Sadaļā Hardware atlasiet Powerun meklējiet “ Cycle Count ”.

MacBook ciklu skaita ziņā tas atšķiras atkarībā no modeļa. MacBook ar lielāko ciklu skaitu ir MacBook Pro, kas izlaisti 2009. gadā, un tie piedāvā līdz pat 1000 ciklus. MacBook svārstās no 300 līdz 1000 atkarībā no ražošanas gada. Savukārt MacBook Air arī piedāvā diapazonu no 300 līdz 1000 atkarībā no modeļa ražošanas gada.

Kā pārbaudīt Windows klēpjdatora akumulatora stāvokli

Izmantojot Windows klēpjdatorus, akumulatora stāvokļa pārbaude nav tik vienkārša, salīdzinot ar macOS. Būs jāveic vēl dažas darbības, kas jums būs jāiziet, taču gala rezultāts ir tāds, ka tas piedāvās nedaudz detalizētāku pārskatu, kurā varēsiet iegūt plašāku informāciju par akumulatoru, ieskaitot lietošanas vēsturi, lai labāk izprastu, kā jūs izmantojat klēpjdatora akumulatoru.

1. Noklikšķiniet uz pogas Start un ierakstiet “cmd” un nospiediet Ctrl + Shift + Enter, lai to palaistu administratora režīmā.

2. Ierakstiet powercfg /batteryreport un nospiediet taustiņu Enter.
3. Atveriet mapi Users\Your Username folder un atrodiet akumulatoru-report.html failu un veiciet dubultklikšķi, lai to atvērtu.

Ritiniet uz leju līdz sadaļai Battery Information, kur redzēsit Design Capacity, Full Charge Capacity un Cycle Count.

Ritiniet tālāk uz leju līdz Battery Life Estimates aprēķiniem, lai iegūtu priekšstatu par to, cik ilgi klēpjdatoram vajadzētu izturēt jūs ar pilnu uzlādi, pamatojoties uz tā pašreizējo jaudu, salīdzinot ar laiku, kad tas bija pavisam jauns.

Projektēšanas jauda norāda akumulatora izmēru, ar kuru tika piegādāts klēpjdators, kas nozīmē, ka tieši to ir apsolījis ražotājs. Pilnas uzlādes jauda ir maksimālā akumulatora jauda, ​​par kuru pilnībā uzlādējat akumulatoru, ja tas ir mazāks par projektēto jaudu, tas nozīmē, ka akumulatora darbības laiks sāk pasliktināties. Tas ir pilnīgi normāli, jo, kā jau teicām, tas ir saistīts ar litija jonu akumulatoriem, kur laika gaitā sāk zaudēt lādiņu.

Kā nomainīt klēpjdatora akumulatoru

Agrāk klēpjdatoru ražotāji ražoja klēpjdatorus ar noņemamām baterijām un tie bija ērti izņemami. Mūsdienās noņemamās baterijas kļūst arvien retākas, tāpēc, lai nomainītu klēpjdatora akumulatoru, jums tas būs jānogādā pie ražotāja vai jāmeklē trešās puses remontdarbnīca.

Sarežģītība nomainīt akumulatoru dažādos modeļos ir atšķirīga. Daži uzņēmumi var izvēlēties līmi, lai turētu baterijas savā vietā, padarot to nomaiņu grūtāku. Daži var pat pielodēt citus komponentus, kas nozīmē, ka akumulatora nomaiņa nozīmē arī šo komponentu nomaiņu, padarot visu procesu dārgāku.

Avots: Ubergizmo

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt