Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par VIN numuru

Visiem transportlīdzekļiem ir VIN numurs. Bet kas tas ir, kur to atrast un kāpēc tas ir tik svarīgi? Zemāk jūs atradīsiet visu, kas jums jāzina par šo 17 rakstzīmju, burtu un ciparu virkni, kas iegravēta uz jūsu transportlīdzekļa šasijas.

Kur es varu atrast VIN vai šasijas numuru?

Transportlīdzekļa identifikācijas ciparus var viegli atrast, iegravētus dažādās automašīnas vietās, un tiem vienmēr ir jāsakrīt. Lūdzu, ņemiet vērā, ka katrai vienībai ir tikai viens VIN numurs. Mūsdienu transportlīdzekļos to visvieglāk redzēt ir uz vējstikla pasažiera pusē. To sauc par “redzamo VIN”, un to ir viegli atrast.

Lai būtu droši, pārbaudot transportlīdzekli, būtu ieteicams apskatīt VIN kodu vairākās automašīnas vietās. Atkarībā no automašīnas vecuma to var atrast uz plāksnītes, kas piestiprināta pie virsbūves, vai tieši iegravēta uz metāla rāmja.

Saskaņā ar carVertical datiem lielākā daļa autoražotāju identifikācijas numuru bieži iekļauj arī transportlīdzekļa durvju eņģes iekšpusē. Citos gadījumos ciparu un burtu virkne atrodas zem dzinēja pārsega, aiz apdares un pat zem vadītāja sēdekļa paklājiņa. Parasti rokasgrāmatās ir norādīta to atrašanās vieta. Tomēr, ja tas tā nav, pārbaudiet šajās vietās, un tas būs vairāk nekā pietiekami. Jāpiebilst, ka papildus šie numuri ir uzdrukāti arī uz automašīnas reģistrācijas dokumentiem.

Kādēļ ir svarīgi pārbaudīt transportlīdzekļa VIN numuru?

Iegādājoties lietotu automašīnu, vienmēr jāpārbauda VIN numerācija. Tas nozīmē pārbaudīt, vai automašīnas reģistrācijas dokumentos norādītā burtu un ciparu sērija atbilst faktiskajam numuram, kas uzspiests uz automašīnas visās tā vietās. Ja tie nesakrīt, tas var nozīmēt, ka transportlīdzeklis ir nozagts un par to ir jāziņo. 

Ko darīt, ja VIN numurs nesakrīt ar transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību?

Būtībā visiem VIN numuriem uz transportlīdzekļa ir jābūt identiskiem. Ja tie nav vienādi, jums jābūt uzmanīgiem. Tas pats attiecas uz VIN, kas atšķiras no transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības. Abos gadījumos neveiciet pirkumu, ievērojiet distanci un sazinieties ar varasiestādēm.

Ja kādi VIN numuri uz auto atšķirtas, tas var liecināt par “sagrieztu un saliktu” transportlīdzekli. Tas nozīmē, ka automašīna ir izgatavota no citu transportlīdzekļu sastāvdaļām. Šeit noziedznieki paņem VIN numuru no vienas automašīnas un pārnes to uz citu, mēģinot slēpt automašīnas izcelsmi.

Ir vērts pieminēt, ka ražotāji automobiļu rūpniecībā bieži izmanto transportlīdzekļa identifikācijas numuru, lai paziņotu par transportlīdzekļu atsaukšanu. Tāpēc var būt noderīgi to zināt un būt informētam, ja jūsu automašīna vai automašīna, kuru vēlaties iegādāties kāda iemesla dēļ ir atsaukta.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt