Drošība ziemā – padomi un ieteikumi, ka garantēt drošu ziemas prieku baudīšanu bērniem

Ziema bērniem ir maģisks gadalaiks, kas piedāvā iespēju baudīt sniega kaujas, būvēt sniegavīrus un braukt ar ragaviņām no kalniem. Tomēr, izpriecas ārā ietver arī dažādus riskus, tāpēc, pirms došanās baudīt ziemas priekus, nepieciešams pārliecināties par dažādiem drošības apsekties, sākot no atbilstoša apģērba, līdz noteikumu izpratnei.

Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs

Ziemā ir ļoti svarīgi izmantot laikapstākļiem atbilstošu apģērbu. Apģērba dažādi slāņi palīdz uzturēt ķermeņa siltumu un ļauj viegli pielāgot, pamatojoties uz aktivitātes līmeni un mainīgajiem laikapstākļiem. Vispirms nepieciešams pamatslānis, ieteicams no merino vilnas vai sintētiskajiem audumiem, jo šie materiāli notur siltumu un nepaliek slapji. Lielisks risinājums pamatslānim ir termoveļa, piemēram, pieguļoši vai legingi un topi ar garām piedurknēm.

Vidējais slānis nodrošina izolāciju un palīdz noturēt siltumu. Flīsa jaciņas ir lieliskas izvēles, jo tās nodrošina siltumu, taču nav pārāk apjomīgas. Flīsa jakas ir īpaši noderīgas, jo tās ir vieglas, izolējošas un lieliski piemērotas vilkšanai virs pamatslāņa. Visbeidzot, ārējais slānis kalpo kā aizsardzība pret vēju, sniegu un lietu. Tam jābūt gan ūdens, gan vēja necaurlaidīgam, lai nodrošinātu pilnīgu aizsardzību.

Kā vecmamma teiktu – galvenais, lai kājas (un rokas) būtu siltas

Kājas, rokas un galva nereti izvada vislielāko siltumu, tāpēc ir svarīgi parūpēties par piemērotiem aksesuāriem ziemai. Kā arī, rokas un kājas ir ķermeņa daļas, kuras visbiežāk tiek apsaldētas. Ūdensnecaurlaidīgi bērnu ziemas cimdi ir lieliska izvēle, jo tie saglabā rokas sausas un siltas, spēlējoties sniegā. Ieteicams izvēlēties cimdus ar elastīgām aprocēm vai regulējamām siksniņām, lai novērstu sniega iekļūšanu iekšpusē.

Tā kā liela daļa ķermeņa siltuma tiek zaudēta caur galvu, silta cepure ir ļoti svarīga. Cepures ar flīsu, kas aizsedz ausis, nodrošina lielisku izolāciju. Izvēlieties vilnas cepures, lai nodrošinātu maksimālu siltumu.  Kā arī, ūdensizturīgi zābaki ir būtiski, lai kājas būtu siltas un sausas neatkarīgi no laikapstākļiem.

Laika prognoze un nepieciešamo drošības pasākumi

Pirms došanās ārā vienmēr nepieciešams pārbaudīt laika prognozi, lai pārliecinātos, ka tas piemērots rotaļām ārā. Ņemiet vērā šādus nosacījumus:

  • Ja temperatūra ir ārkārtīgi zema, ierobežojiet pavadīto laiku āra, lai novērstu apsaldējuma risku. Maziem bērniem nav ieteicams ilgstoši atrasties ārā, ja temperatūra ir zemākā par -10 grādiem pēc celsija.
  • Vēja dēļ temperatūra var likties daudz aukstāka, nekā tā ir patiesībā. Ja ir spēcīgs vējš, veiciet papildu piesardzības pasākumus, piemēram, lietojiet aizsargājošu krēmu.

Drošības noteikumi uz kalniņa

Kad runa ir par braukšanu ar ragaviņām sniegā, drošības ir ļoti svarīga, lai izvairītos no negadījumiem un traumām. Svarīgākie noteikumi, kas jāievēro, braucot ar ragaviņām:

  1. Ierobežojiet braucēju skaitu – ragaviņas var izmantot tikai viena persona (ja vien tās nav paredzētas vairākām).
  2. Pagaidiet, kamēr citi izbrauks – lai izvairītos no sadursmēm, pirms došanās lejā pa kalniņu, pārliecinieties, ka neviens cits nebrauc.
  3. Redzamība – ar ragaviņām ieteicams braukt pa gaismu vai labi apgaismotās vietās, lai redzētu šķēršļus un citus ragavas. Izvairieties no braukšanas ar ragaviņām tumsā.
  4. Ejiet augšup pa kalna malu – vienmēr ejiet kalnā pa maliņu, nevis pa vidu, kur citi var braukt lejā ar ragaviņām.
  5. Ragaviņas nav paredzētas triku izpildei – uz ragaviņām ir jāsēž un tas ir drošākais veids, kā baudīt ziemas priekus.

Ziema piedāvā bērniem iespēju izbaudīt dažādas jautras aktivitātes brīvā dabā, piemēram, braukt ar ragaviņām, būvēt sniegavīrus un iesaistīties sniega kaujās. Tomēr ir svarīgi pārliecināties par bērnu drošību, spēlējoties sniegā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt