Kas ir jāievēro, uzsākot sporta aktivitātes?

Ja kādu laiku nav bijusi iespēja vingrot vai veikt sporta aktivitātes, tad vajadzētu apmeklēt savu ārstu vai vingrošanas speciālistu, lai noskaidrotu, vai tās var atsākt uzreiz vai pakāpeniski. Iesildīšanās pirms sporta aktivitātēm ir labs veids, kā samazināt traumu risku un sagatavot sevi aktivitātēm gan fiziski, gan garīgi. Svarīgi koncentrēties uz konkrēto muskuļu grupu iesildīšanu, kas tiks izmantotas vingrinājumā, un jāiekļauj dinamiskus lokanības vingrinājumus. 

Pirms uzsākat sporta aktivitātes, ir jānosaka savi fizisko aktivitāšu mērķi. Mērķu noteikšana radīs papildus motivāciju un nodrošinās veidu, kā noteikt, cik labi cilvēkam veicas noteiktā laika periodā. Kad runa ir par panākumiem, mērķu noteikšana un progresa uzraudzība palīdzēs noturēties uz pareizā ceļa un nokļūt pie mērķa. Mērķim var pievienot dažādas papildus lietas, kas var palīdzēt noturēties pie tā, kā arī to uzlabot, kā piemēram, proteīna pulveri. Tos var aplūkot https://www.mrbiceps.lv/

Parasti viss, kas katram ir nepieciešams, ir piecas līdz desmit minūšu iesildīšanās, taču tas var atšķirties gan no cilvēka, gan no laika apstākļiem. Iesildīšanās ir paredzēta, lai paaugstinātu ķermeņa iekšējo temperatūru, sasildītu muskuļus un novērstu muskuļu un locītavu sastiepumus. Labākais veids ir sākt nesteidzīgā tempā un pēc tam palielināt ātrumu. Ieteicams sākt ar viegliem aerobikas vingrinājumiem, piemēram, iešanu, braukšanu ar velosipēdu vai airēšanu. Tos var viegli paveikt, izmantojot trenažierus sporta zālē, bet, ja to dara mājās, tad ir dažādi iesildīšanās vingrinājumi, kurus var veikt mājas apstākļos. Galvenais, atbrīvoties no tā, kas varētu novērst uzmanību. Katram cilvēkam tas var būt kaut kas cits. Dažiem tas ir telefons, dažiem pat grāmatas var traucēt. 

Jāatcerās, ka jābūt laipnam pašam pret sevi. Dažādi pētījumi liecina, ka līdzjūtība pret sevi palielina iespējamību, ka veiksies konkrētajā aktivitātē. Tāpēc nevajag baidīt savu ķermeni, pašreizējo fitnesa līmeni vai šķietamo gribasspēka trūkumu. Pagātnes kļūdas vajag uzlūkot kā iespēju mācīties un augt. Cilvēki neizkļūst no savas fiziskās formas vienas nakts laikā, un arī formu nevar iegūt vienas dienas laikā. Pārāk daudz un pārāk ātri var novest pie neapmierinātības. Lai sasniegtu rezultātus, ir jākoncentrējas uz mērķi nevis uz to, ko nevarat paveikt. Garastāvokļa un enerģijas līmeņa uzlabojumi var notikt ātri, fiziskā atdeve nāks ar laiku. 

Cilvēki, kuri regulāri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, parasti tās veic, jo tās sniedz vairāk enerģijas, labāku miegu un labsajūtu. Tomēr tie parasti ir ilgtermiņa ieguvumi. Uzsākot sporta aktivitātes, ir svarīgi nokavējoties saņemt atlīdzību, kad veiksmīgi pabeidz treniņu vai sasniedz jaunu fitnesa mērķi. Jāizvēlas kaut ko tādu, ko gaidi ar nepacietību, bet nedrīkst to darīt pirms sava treniņa. Tas var būt iecienītākā kafijas tase vai pat karsta vanna. Nevajag izvēlēties tādas aktivitātes kā skriešana vai svaru celšanu sporta zālē tikai tāpēc, ka tiek uzskatīts, ka tas ir tas, kas ir jādara. Tā vietā vajag izvēlēties aktivitātes, kas atbilst cilvēka dzīvesveidam, spējām un gaumei.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt