Kas ir ploteris?

ploteris

Dators kopā ar printeri tradicionāli nodrošina atsevišķas darbavietas vai maza mājas biroja funkcionālu darbību. Savukārt dizaina un arhitektu birojos, reklāmas aģentūrās, dažādās radošās ražotnēs un amatniecības darbnīcās nereti bez biroja printera izmanto vēl vienu ierīci – ploteri.

Ploteris ir ierīce, kas ne tikai spēj izdrukāt attēlus uz papīra vai citiem materiāliem, bet arī attēlu izgriezt pēc noteiktas formas un izmēra. Šī funkcija ir ļoti noderīga, ja nepieciešams izgriezt etiķetes, burtus, logotipus, noteiktas formas lekālus, izveidot kolāžas un aplikācijas. Ploteris izmanto speciālu tehnoloģiju, kas bez drukas nodrošina arī precīzu detaļas izgriešanu. Tālab ploteris ir būtiska ierīce dažādās radošās nozarēs, piemēram, reklāmu izgatavošanā, apģērbu un tekstila rūpniecībā, iepakojuma izstrādē un jebkurā citā nodarbē, kur būtiska ir precīza izgriešana. Griešana ar šķērēm jau sen vairs nav aktuāla!

Galvenā atšķirība starp printeri un ploteri ir tā, ka ar printeri var tikai drukāt, bet ar ploteri (atkarībā no modeļa) – drukāt un pēc tam izgriest. Jāpiezīmē, ka abas funkcijas, drukāšanu un izgriešanu, nepiedāvā visi ploteru modeļi – griešanas ploteri ir salīdzinoši vienkāršāka ierīce.

Drukas ploteri ar griešanas funkciju (multifunkcionālie)

Drukas ploteri atšķiras pēc izšķirtspējas, drukas ātruma un izmēra. Ir modeļi, kas paredzēti lielizmēra plakātu, reklāmu, rasējumu drukai, savukārt citi var būt mazāki un piemēroti mājas birojam vai nelielai darbnīcai. Griešanas ierīces ir aprīkotas ar dažādām papildu funkcijām, kas nodrošina precīzu uzdevuma izpildi, piemēram, automātisku griežamā materiāla padevi un precīzu griešanas kontroles sistēmu. Jaunākās paaudzes ploteri ir pielāgoti dažādu materiālu līdz 3mm biezumam griešanai. Tas var būt papīrs, plēve, kartons, vinils, PVC, audums, u.c., materiāli.

HP (Hewlett – Packard), visiem zināmais biroja tehnikas ražotājs, kura HP printeri ir gandrīz katrā birojā, piedāvā gan drukas ploterus, kas apvieno drukas un griešanas funkciju (multifunkcionālie ploteri), gan arī tikai drukas ploterus.

HP drukas ploteri ir iegādājami dažādos izmēros, ar atšķirīgu izšķirtspēju,  funkcionalitāti un pielietojumu. Tos izmanto komerciālām vajadzībām, gan arī mājas birojā, piemēram, fotogrāfiju drukai vai mākslinieciskiem projektiem.

Griešanas ploteri

Šīs ierīces ir paredzētas materiālu izgriešanai un tām nav drukas funkcionalitātes. Griešanas ploteri ir izstrādāti, lai precīzi izgrieztu dažādu konfigurāciju līnijas, formas, sagataves – atkarībā no griežamā materiāla un projekta mērķa. 

Kādas tehnoloģijas drukas ploteri iegādāties?

Tintes un lāzerdruka ir atšķirīgas drukāšanas tehnoloģijas, kas ir vienlīdz populāras, jo to izmantošanu nosaka konkrēts mērķis.

Druka ar tintes ploteri

  • Kvalitatīvi attēli un krāsu precizitāte

Tintes druka ir labāka izvēle, ja Jums ir nepieciešama augstas kvalitātes attēli un fotoizdrukas.

  • Zemāka cena

Parasti tintes drukas iekārtas ir lētākas, it īpaši mājas lietošanai.

  • Daudzveidība apdrukājamo materiālu izmantojumā

Ar tintes druku var apdrukāt dažādus materiālus – fotopapīru, plēvi vai audumu.

Druka ar lāzerprinteri

  • Ātrums

Lāzerdruka ir ātrāka nekā tintes druka, tāpēc to izmanto biroju vajadzībām un lielāku apjomu drukai.

  • Drukātā teksta salasāmība

Lāzerdruka ir labāka izvēle, ja Jums ir nepieciešama augstas kvalitātes teksta izdrukas, piemēram, dokumentu izdrukāšana. Teksts ir asāks un skaidrāk salasāms.

  • Automātiska divpusēja druka

Lāzerprinteri var būt aprīkoti ar automātisko divpusējās drukas funkciju, kas samazina papīra patēriņu.

Ploteri mākslinieciskiem un DIY (dari to pats) projektiem

Ja meklējat ploteri saviem radošajiem projektiem, tad ir vērts apskatīt Brother piedāvātos modeļus. Brother printeri ar plotera funkciju ir populāri izmantošanai DIY projektos un amatniecībā, jo ar tiem iespējams precīzi izdrukāt un izgriezt dažādas formas un dizainus. Brother ScanNCut ir pirmais mājas ploteris ar iebūvētu skeneri. Lai izgriestu ieskenēto detaļu, nav vajadzīgs dators, savukārt lietotājs bez dizaina iemaņām var izmantot 600 ieprogrammētus dizaina paraugus savu projektu realizācijai.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati