Mākslīgais intelekts mūsdienās: no ikdienas tehnoloģijām līdz datorredzei

Šodien cilvēku un mašīnu ģenerēto datu apjoms ievērojami pārsniedz mūsu spēju tos uztvert un pieņemt datos balstītus lēmumus. Tāpēc mākslīgais intelekts (MI) kļūst arvien svarīgāks. MI ir tehnoloģija, kas izmanto datora algoritmus, lai apstrādātu plašu informācijas klāstu daudz ātrāk un ar lielāku jaudu. Turklāt ar katru veiksmīgu apstrādes soli sistēmas mācās un kļūst gudrākas. No otras puses, pat plaši izmantojot MI, mēs joprojām esam tālu no šīs tehnoloģijas potenciāla pilnīgas izmantošanas. Kā MI izskatās patlaban un ko no tā varam sagaidīt tuvākajā nākotnē?

Plašs mākslīgā intelekta pielietojuma klāsts tika apspriests bezmaksas konferencē CAE mākslīgā intelekta forumā, ko vēl aizvien var noskatīties arī ieraksta formātā. Konferenci organizē “Crayon” – starptautisks uzņēmums, kas piedāvā mākslīgā intelekta, mašīnmācīšanās, mākoņdatošanas un programmatūras risinājumus.

Foruma laikā būtiskākos MI aspektus apsprieda vairāki pieredzējuši nozares eksperti, tostarp “Crayon” izpilddirektore Melisa Mulhollande (Melissa Mulholland) un “Crayon” datorredzes direktore Saīda Jahjanejada (Saeed Yahyanejad).

Mākslīgā intelekta potenciāls ir neierobežots

MI izstrāde jau ir revolucionizējusi meklētājprogrammas, kvalitātes pārbaudes uzdevumus, ražotnes, robotiku un medicīnisko attēlu analīzi. Tomēr, kā norāda Melisa Mulhollande, MI reālā piemērošana joprojām tiek apvīta mītiem.

“Cilvēki bieži iedomājas, ka mākslīgais intelekts ir abstraktas nākotnes faktors, kas šobrīd ir tālu no ikdienas. Bet ir vērts atcerēties, ka mākslīgā intelekta vēsture ir jau gadu desmitiem sena. Mākslīgais intelekts ir galvenokārt saistīts ar datiem, un šodien tos vāc ne tikai jaudīgi superdatori, bet arī lietas, kas ir daudz biežāk sastopamas: novērošanas kameras, automašīnas un medicīnas sistēmas. Tehnoloģijas mums ir ļoti tuvas, un es aicinu nebaidīties no tām un mēģināt tās pilnībā izmantot,” saka Melisa Mulhollande.

Viena no jomām, kas solās radīt svarīgākās pārmaiņas mūsu dzīvē, ir datorredze.

“Redze ir ļoti svarīga cilvēka maņa, un datorredze ir viena no svarīgākajām mūsdienu zinātnes jomām. Tā ļauj mums izmantot digitālos attēlus vai videoklipus, lai iegūtu vērtīgu informāciju. Iespējams, ka lielākie sasniegumi datorredzē sagaidāmi drošības jomā. Īpaši būtisku ieguldījumu šo mehānismu integrācija dos nelaimes gadījumu kontrolē. Modernas uzraudzības sistēmas var noteikt, kad darba vai izklaides vietās netiek ievērotas drošības prasības, apzināt iespējamos riskus un ziņot par tiem, kā arī identificēt gadījumus, kad cilvēkiem nepieciešama neatliekama palīdzība,” uzsver Saīda Jahjanejada.

Mākslīgais intelekts šodien un rīt

Mākslīgā intelekta nākotne ir spoža, uzskata Tomass Ruzgis (Tomas Ruzgys), “Crayon” vadītājs Baltijā. “Crayon” ir uzņēmums, kas organizē bezmaksas attālināto mākslīgā intelekta forumu.

“Mākslīgais intelekts ir pavēris ceļu inteliģentai uzraudzībai, ātrākai atgriezeniskajai saitei un labākām uzņēmējdarbības iespējām. Bet, ja tagad mēs to izmantojam, sniedzot skaidrus uzdevumus ar gaidītiem rezultātiem, tas nenozīmē, ka tāpat būs arī nākotnē. Mēs ceram, ka tuvākajā nākotnē mākslīgais intelekts kļūs tik izsmalcināts, ka varēsim to izmantot ne tikai mehānisku uzdevumu, bet arī radošu izaicinājumu risināšanai. Cilvēka prāta un mākslīgā intelekta sadarbības rezultāts varētu novest ne tikai pie ērtākas dzīves, bet arī pie nozīmīgas attieksmes maiņas un jauniem jautājumiem,” saka Tomass Ruzgis.

“Crayon” galvenā mītne atrodas Oslo, Norvēģijā. Uzņēmums pastāvīgi paplašinās, un tagad tam ir 50 biroji 35 valstīs. “Crayon” ir ienācis arī Centrāleiropas tirgū un veiksmīgi atvēris birojus Polijā, Čehijā, Slovākijā, Rumānijā, Bulgārijā, Serbijā, Ukrainā, Krievijā un Baltijas valstīs. Patlaban uzņēmumā strādā vairāk nekā 3000 darbinieku. Tas ir iekļauts Oslo fondu biržas sarakstā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt