Izklaide Tehnika

Retro tipa konsole no Sega

Retro tipa konsoles var radīt visai lielu nostaļģiju. Parasti tās visas ir nelielas, līdzīga dizaina un izskatās diezgan vienkāršas, taču aiz tā visa slēpjas licencēta programmatūra un daudz citas sarežģītas nianses. Šādām konsolēm ir daudz ierobežojumu, tāpēc nereti tās nelietotas nonāk kādā plauktā un tiek aizmirstas.

Uzņēmums Sega septembrī sāka piedāvāt retro tipa spēļu konsoli Sega Genesis Mini. Tās plānotā cena ir 79.99 ASV dolāri jeb aptuveni 71 Eur un jau šogad tā parādījusies E3 (Electronic Entertainment Expo – Elektronikas izklaides) izstādē. Konsole pieejama pārdošanā būs no 2019. gada 19. septembra.

Sega ir pirmā oficiālā retro tipa konsole pēc tās nosaukuma piešķiršanas trešo pušu ražotājiem, kā piemēram, AtGames. Konsoles kasetnes slots patiešām atveras un  aizveras, piedodot papildus retro sajūtu, bet atiestatīšanas un ieslēgšanas / izslēgšanas pogas ir pilnībā mehāniskas un darbojas kā sākotnēji paredzētas pilna izmēra konsolei. Sega darbojas arī ar standarta USB kontrolieru portiem, kas ir liels pluss, ja ņem vērā Nintendo patentēto portu cenu.

Konsolei ir pieejamas 42 spēles – Sonic The Hedgehog, Earthworm, Contra, Gunstar Heroes, Ecco the Dolphin, Streets of Rage 2, u.c. Tā ir gandrīz 2 reizes lielāka kā standarta retro tipa konsole. Komplektā iekļautas 2 vadības pultis, USB strāvas adapteris, HDMI kabelis.

Sega ir visai interesants un oriģināls interfeiss. Katram virsrakstam ir saglabāts oriģinālais noformējums, kā arī zem tā ir neliels apraksts par pašu spēli, vecuma ikonas, kas vēsta kādam vecumam spēle paredzēta.

Konsole atšķiras no citām, vai tās interfeiss un pati konsole ir ērta lietošanai, atkarīga no katrs paša. Piemēram, Nintendo faniem tā varētu šķist grūtāk lietojama. Taču ja esat retro tipa konsoļu fans, šis ir lielisks eksemplārs, ko izmēģināt un iekļaut savā kolekcijā.

Apskatīt konsoli oficiālajā Sega mājas lapā.

Iegādāties konsoli iepriekš pārdošanā Amazone.

Avots: The Verge 

Atbildēt

Līdzīgi raksti