Roboti Tehnoloģiju jaunumi

Salto – jaunums mazo robotu pasaulē

Kad iedomājamies robotu, ne vienmēr tas mūsu iztēlē līdzinās cilvēkam vai tradicionālam robota tēlam. Roboti var būt ļoti dažādi – gan formas, gan izskata, gan darbību, ko tie spēj veikt ziņā.  Bārklijas Univeristātes zinātnieki ir izveidojuši visai interesantu robotu – Salto – kam ir spēcīgas kājas, kas sniedz tam iespēju uzlēkt pāris metru augstumā.

Pirmais Salto modelis tika izveidots 2016. gadā. Tas bija pirmais un vēl joprojām ir vienīgais šāda tipa robots. Šo 3 gadu laikā tā izstrādātāji turpinājuši to nepārtraukti uzlabot. Nu šis robots spēj neatkarīgi klejot pa ārpasauli ar ātrumu līdz pat 16 km/h vai 10 minūtes nepārtraukti lēkt gaisā savā nodabā.

Iepriekšējās Salto versijas spēja atrasties tikai laboratorijā, jo robotam bija nepieciešami specifiskas kustības uztveršanas kameras. Tās sniedza informāciju par robota pozīciju vai atrašanās vietu, nodrošinot tā veiksmīgu pārvietošanos.

Salto jaunākajam modelim ir pietiekami daudz izpratnes par to, kā noturēties taisni un pārvietoties reālajā pasaulē, taču tam vēl joprojām nepieciešama cilvēku vadības palīdzība, lai pārvietotos pa lielākiem un sarežģītākiem šķēršļiem.

Salto ir ne tikai mazs, tas spēj ātri un veikli pārvietoties pa šaurām, sarežģītām vietām un lekt visai augstu gaisā. Lai gan paskatoties uz robotu tā uzreiz nešķiet, Salto varētu būt visai noderīgi pielietojumi. Šādi mazie roboti ir lieliski vietām, kur cilvēki vai lielāki roboti, piekļūt nespēj.

Avots: The Verge

 

Atbildēt

Līdzīgi raksti