Tehnoloģiju jaunumi Zinātne

Šis cimds var tulkot zīmju valodu angļu valodā

Zīmju valoda, tāpat kā visas valodas ir jāiemācās, lai jūs varētu to saprast un izmantot. Pateicoties UCLA Samueli inženierzinātņu skolas pētniekiem, viņi ir izstrādājuši valkājamu cimdu, kas var noteikt kustības no zīmju valodas un tulkot tos angļu valodā.

Tas nozīmē, ka tie, kas lieto zīmju valodu varēs sarunāties ar tiem, kuri to nesaprot. Kā pastāstīja bioinženierijas profesora asistents Jūns Čen, “Mēs ceram, ka tas paver vieglu iespēju cilvēkiem, kuri lieto zīmju valodu, tieši sazināties ar citiem cilvēkiem, neprasot kādam citam tulkot.”

Čens arī atzīmē: “Turklāt mēs ceram, ka tas var palīdzēt vairākiem cilvēku pašiem iemācīties zīmju valodu.” Cimdu priekšnoteikums ir diezgan vienkāršs, tajos būs sensori, kas darbojas gar katru pirkstu. Kad pirksti pārvietojas, sensori mēģinās noteikt, kādas kustības tiek veiktas, un pēc šīm kustībām pārtulkos angļu valodā.

Kaut arī šī tehnoloģija nav jauna, UCLA apgalvo, ka to dizains ir mazāk apjomīgs salīdzinājumā ar citiem dizainparaugiem un ir ērtāks. Materiālu izmaksas ir tikai 50 USD (~45 EUR), bet to var vēl vairāk samazināt, ja tos ražo masveidā. Liekas, ka tas darbojas arī kā prototips, kur tas spēj interpretēt 60 amerikāņu zīmju valodas zīmes gandrīz ar 99% precizitāti.

Avots: Ubergizmo

Atbildēt

Līdzīgi raksti